Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři zranění lidé v Beskydech a Jeseníkách, letečtí záchranáři dva z nich museli "jeřábovat"

U několika událostí v obtížně přístupném terénu Jeseníků a Beskyd v úterý 27. července zasahovali letečtí záchranáři ZZS MSK. Podle mluvčího Ladislava Langa museli ve dvou případech použít techniku "jeřábování". Spolupracovali také se členy Horské služby.

Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: "Informaci o první události v údolí Bílé Opavy přijalo krajské operační středisko před půl dvanáctou dopoledne. Čtyřiašedesátiletá žena v náročném horském terénu uklouzla a poranila si levou dolní končetinu. Po ošetření pracovníky Horské služby Jeseníky ji z terénu vyzvedl vrtulník LZS Ostrava. S podezřením na zlomeninu v oblasti bérce byla k převozu do zdravotnického zařízení předána pozemní zdravotnické posádce."

Záchranáři poté zasahovali v nedalekém Karlově, kde při jízdě na kole havaroval sedmatřicetiletý muž. S podezřením na zlomeninu hrudních obratlů cyklistu přepravili do Fakultní nemocnice v Ostravě. 

Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: "Další událost, tentokrát v Bílé (okres Frýdek-Místek), byla operačním střediskem řešena před patnáctou hodinou. K prvotnímu ošetření cyklisty vyrazili záchranáři Horské služby Beskydy. Dvanáctiletý chlapec při sjíždění sjezdovky přeletěl přes řídítka a narazil hlavou do pařezu. Ochranná přilba náraz vydržela, mladý muž si stěžoval na bolesti hlavy a levé ruky. Při pádu utrpěl také drobná povrchová zranění. S pomocí vrtulníku byl z horní třetiny sjezdovky evakuován na plochu pod sjezdovkou. Po podání léků byl v podtlakové matraci a s přiloženým krčním límcem letecky transportován na urgentní příjem do Fakultní nemocnice v Ostravě."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy