Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival Jazzový piknik proběhl v Bruntále na novém místě a za velkého zájmu diváků

Jedenáctým ročníkem pokračovala v Bruntále pouze covidem přerušená tradice jazzových festivalů. Letos s podtitulem Jazzový piknik se akce konala na novém místě v městském parku. Změna pořadatelům vyšla a projevila se na velkém zájmu návštěvníků a milovníků jazzové muziky.

Návštěvníci akce oceňovali zejména kvalitní výběr kapel i dvoupódiový systém festivalu.

Anketa, návštěvníci festivalu: „Mě se to líbí hlavně z toho důvodu, že není časová prodleva. Že si dám jedno pivo a už je tady další kapela."
„Tady v tom parku se mě to celkem líbí, výběr kapel pěkný.“

Festival zahájila domácí kapela 2G Band, na kterou navázala dynamickým projevem brněnská formace The People. Diváky pak okouzlilo vystoupení pražských Hot Sisters. Druhou polovinu festivalu zahájila domácí kapela Swing kvartet a po ní kapela Diva Baara, která doslova okouzlila diváky.

Alena Pajkošová, vedoucí Oddělení kultury MěÚ Bruntál: „Špičkou dnešního koncertu je určitě poslední kapela, kterou přivedl František Uhlíř s Jirkou Helešicem a s nimi bude jako sóĺista gospelový zpěvák Lee Andrew Davison, který tady vystupoval v roce 2014 naposledy.“

Celou akcí provázela jazzová legenda, hudebník, skladatel i herec Richard Pogoda.

Richard Pogoda, moderátor: „Musím říct, že tady je to ideální v tom, že jsou tady dvě pódia a není zdržování při výměně kapel. takže opravdu muzika bude znít daleko víc."

Alena Pajkošová, vedoucí Oddělení kultury MěÚ Bruntál: „Tento festival se koná v rámci projektu Společný kulturní rok a proto jsme tady také přivítali 50 kolegů z polského Prudniku“

Bruntálský jazzový piknik se velmi vydařil a naznačil nové možnosti kulturního využití krásného prostředí městského parku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy