Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V sobotu se pojede historicky první ročník Rallysprint Fulnek - Odry

Fulnek zažije historicky první ročník Rallysprintu Fulnek - Odry. Ten se pojede v sobotu a zúčastní se ho více než 70 posádek závodních automobilů. S akcí je také spojena páteční výstava tří desítek trabantů a sobotní Trabant Retro Rally. Vstup na akce je zdarma. Trasy jednotlivých závodů budou v době jejich konání uzavřeny.

Historicky první ročník Rallysprint Fulnek - Odry, spanilá jízda a sprint trabantů, koncerty i novocirkusová inscenace. To je program, který zažije v pátek a sobotu Fulnek na Novojičínsku.

Petr Ertelt, starosta Fulneku: "Je dobře, že Fulnek o sobě dává víc vědět a podílí se na pořádání akcí, jež svým rozsahem dalece překračují hranice města a přispívají k rozvoji cestovního ruchu i podnikání. Doufám, že tento víkendový projekt, na němž město Fulnek spolupracuje s organizátory Rallysprint Fulnek – Odry a Trabant Retro Rally Weekend Na Stovce, osloví širokou skupinu turistů a příznivců automobilového sportu. Vždyť na startovní čáře Rallysprint Fulnek – Odry bude kolem sedmi desítek závodních aut, která si návštěvníci budou moci ve stanovených časech prohlédnout v servisních depech u vlakového nádraží."

Trasy jednotlivých závodů budou v době jejich konání uzavřeny a doprava bude z těchto míst odkloněna. Bližší informace jsou na webu Rallysprintu a na FB profilu Rally Fulnek – Odry.

Lenka Gulašiová, mediální zástupce akce: "V průběhu celého projektu bude rovněž maximálně dbáno o bezpečí všech účastníků i diváků a dodržována budou všechna platná hygienická opatření spojená s onemocněním covid-19."

V pátek 6. srpna víkendový program zahájí výstava nejméně tří desítek trabantů, která se na náměstí Komenského ve Fulneku uskuteční od 13 do 14.30 hodin.

Lenka Gulašiová, mediální zástupce akce: "Poté začne zhruba třicetikilometrová spanilá jízda trabantů, která povede z náměstí Komenského přes Děrné, Kostelec a Kujavy do Životic, Stachovic a zpět do Fulneku. Odtud vozy, které možná dorazí i ze Slovenska, pojedou do Jerlochovic, Vlkovic, Vítovky a Oder."

Spanilá jízda skončí ve Fulneku v 16 hodin, kdy bude zahájena 100metrová Trabant Sprint Rally z ulice Masarykovy na náměstí Komenského. Právě tady se v 17.30 hodin uskuteční oficiální slavnostní start Rally Fulnek – Odry 2021.

Lenka Gulašiová, mediální zástupce akce: "V sobotu 7. srpna v 9.22 hodin odstartuje první rychlostní závod Rallysprint Fulnek – Odry 2021, druhý pak ve 13.28 hodin. Od 11 do 12.30 hodin mohou diváci sledovat první rychlostní závod Trabant Rally a od 13 do 23 hodin bude program Trabant Retro Rally Weekendu pokračovat v restauraci Na Stovce, kde je připraven speciální retro jídelníček s opravdu retro cenami."
Petr Ertelt, starosta Fulneku: "V sobotu v 17 hodin uzavře den plný zážitků novocirkusová inscenace artistické společnosti Cirkus trochu jinak. Diváci se mohou těšit na akrobacii, žonglování, tanec i na kousky na visuté hrazdě. A na náměstí Komenského bude doprovodný program v 19 hodin pokračovat koncerty hudební skupiny Civilní obrana a populární slovenské skupiny Desmod."

Ve Fulneku si o víkendu přijdou na své nejen příznivci automobilového sportu, ale i baroka a vážné hudby. 

Lenka Gulašiová, mediální zástupce akce: "Nově zrekonstruovaný barokní kostel Nejsvětější Trojice na náměstí Komenského je totiž veřejnosti zpřístupněn vždy od pátku do neděle v době od 10 do 15 hodin, a to s možností využití bezplatné služby průvodce."

A ve fulneckém kostele sv. Josefa se v neděli 8. srpna v 17.30 hodin uskuteční koncert kytarového virtuosa Štěpána Raka spojený s vernisáží jeho prací.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy