Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jubilejní kolonie se rozroste o další zrekonstruovaný historický dům

Další dům v Jubilejní kolonii prochází rekonstrukcí. První nájemníci by se do domu na ulici Jubilejní 73 mohli nastěhovat už před Vánocemi. Právě Jubilejní kolonie je vyhledávaným a lukrativním místem k bydlení.

V Jubilejní kolonii v Ostravě-Jihu budou co nevidět volné další 4 bytové jednotky. A v domě na ulici Jubilejní 73, který momentálně prochází kompletní rekonstrukcí.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Budou zde nová okna, nové omítky, podlahy nová sociální zařízení a budeme instalovat i nové kuchyňské linky. Pokud půjde vše podle plánu, tak rekonstrukce bude ukončena v listopadu.”

Posledním domem, který zbývá v Jubilejní kolonii opravit, je dům na ulici Mládeže 12. Dočká se nové střechy. oken, zateplení, dveří a také nové hydroizolace.

Jedna z obyvatelek domu: “Žije se mi tady dobře, ale co se týče samotného domu, tak by to už chtělo rekonstrukci, protože máme doma plíseň, máme plno vody doma.”

Momentálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby. Rekonstrukce celé Jubilejní kolonie začala po dalekosáhlých přípravách v roce 2001

Petr Lexa Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih: “Cílem té rekonstrukce bylo navrátit Jubilejní kolonii nejen její původní vzhled, ale také povznést tuto lokalitu na takové reprezentativní bydlení v rámci Ostravy-Jihu. A mimochodem už od roku 2002 je 23 objektů Jubilejní kolonie chráněno jako kulturní památka."

Na celou oblast je navíc vyhlášeno ochranné památkové pásmo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy