Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár plynového potrubí ve Vrbně pod Pradědem, hasiči evakuovali 41 lidí

Hasiči od středeční 11. hodiny zasahovali u požáru plynového potrubí ve Vrbně pod Pradědem. O zásahu informoval mluvčí HZS MSK Petr Kůdela s tím, že potrubí bylo poškozeno při výkopových pracích. Evakuováno muselo být 41 lidí z blízkého okolí. Nikdo nebyl zraněn.

Operační středisko hasičů se o incidentu dozvědělo ve středu po 11. hodině. Podle mluvčího Petra Kůdely na místo ihned vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Bruntál, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – Vrbno pod Pradědem, Karlova Studánka a Světlá Hora. Hasiči na místě spolupracují s plynaři. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči mají situaci pod kontrolu, hlavní středotlaké potrubí a dvě souběžné přípojky, které jsou poškozené, neustále ochlazují proudy vody. Plameny nejsou vůbec vidět, zbytky plynu vyhořívají ještě ve výkopu. Aby mohlo být potrubí zcela bezpečně uzavřeno a nemusely přitom být zastaveny dodávky plynu pro obyvatele Vrbna pod Pradědem, uvažuje se o vyhloubení vhodného otvoru v neodkryté části potrubí a definitivním zaslepení přípojek."
Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Nikdo dosud nebyl zraněn. Evakuováno z okolních objektů (byty, rodinné domky, Domov) bylo celkem 41 osob, včetně 25 klientů a zaměstnanců Domova pro mentálně postižené osoby Sagapo. S dalšími evakuacemi se nepočítá."

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasičům se povedlo krátce před 15. hodinou požár plynového potrubí zcela uhasit a obě plynové plastové přípojky neprodyšně sepnout svíracími válci. Po důkladné kontrole místa mohlo být konstatováno, že se nemusí kopat žádná další „díra“. Evakuovaní lidé se mohou pomalu vracet do svých domovů. Místo nehody již hasiči předali plynařům, okolnostmi nehody se bude nyní zabývat Policie ČR."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy