Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté zachránili otce s malou dcerkou, na Žermanické přehradě se s nimi převrátila kanoe

V neděli odpoledne si tři policisté na Žermanické přehradě všimli převrácené kanoe. Ve služební lodi proto připluli blíž a najednou se z vody vynořil muž na pokraji sil, v náručí přitom držel malou holčičku. Policisté je oba okamžitě vytáhli z vody a jeden z policistů coby proškolený zdravotník hned dvojici poskytl potřebnou pomoc. Poté ještě z vody vytáhli kanoi a osobní věci.

Policisté byli v neděli ve správný čas na správném místě. Díky jejich včasné pomoci se totiž neodehrála na Žermanické přehradě v neděli tragédie. Tři členové speciální pořádkové jednotky, kteří zde vykonávali denní službu, si totiž všimli volně plující převrácené kánoe.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Byla napůl ponořená do vody a zprvu to vypadalo, že někomu uplavala. Ovšem, když ve služební lodi připluli blíž, na hladinu se vynořil muž, který v náručí držel malé dítě. Bylo zcela zjevné, že je na pokraji sil a potřebuje pomoc."

Policisté okamžitě zareagovali. Nejprve na loď vytáhli dítě. Asi pětiletá holčička byla celou situací zcela vyčerpána.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Zatímco ji jeden z policistů uklidňoval, usušil ručníkem a zabalil do izotermické folie, druzí dva pomohli z vody také jejímu otci. Nakonec pomocí sklopné plošiny vytáhli na palubu služební lodě také již téměř potopenou kánoi a pomocí háčku z vodní hladiny posbírali osobní věci."

Jeden ze zachraňujících policistů patří mezi specialisty, zdravotníky speciální pořádkové jednotky. Jde o policisty, kteří absolvovali různé zdravotnické kurzy, průběžně jsou v této specializaci dále proškolováni a každý rok vykonávají stáže u zdravotnické záchranné služby.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Právě on se o vystrašenou dívenku, u které mohlo dojít k šoku, staral a poskytl první pomoc v takovém rozsahu, že mohla být předána do péče otce."

Specializaci zdravotník má u speciální pořádkové jednotky téměř jedna čtvrtina jejich členů. Navíc do vybavení služebních lodí, které mohou v letní sezoně spatřit návštěvníci nejen Žermanické, ale také Těrlické přehrady nebo Slezské Harty, patří plnohodnotný zdravotnický batoh a defibrilátor.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy