Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mobilní očkovací stanoviště, testování i drobné úrazy. Krnovští zdravotníci měli na Slezské Hartě perný víkend

Tým zdravotníků krnovské nemocnice o víkendu vypomáhal na přehradě Slezská Harta. Zajišťoval zdravotní dohled při závodech dračích lodí, ošetřoval drobné úrazy, ale také naočkoval několik desítek lidí proti covidu-19. Zároveň na místě prováděl i testy.

Sedmý ročník závodu dračích lodí přilákal k břehům Slezské Harty tisíce diváků z celého kraje. Na jejich bezpečí dohlížel tým zdravotníků Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov.

Ladislav Václavec, ředitel SZZ Krnov: "Za celý víkend jsme řešili několik drobných úrazů. Žádný z pacientů nemusel být převezen do nemocnice."

Nemocnice na jednu z největších sportovně-kulturních akcí v kraji vypravila po dohodě se zřizovatelem – Moravskoslezským krajem - také odběrový tým, který příchozím zájemcům bezplatně prováděl antigenní testy.

Jana Strnisková, zdravotní sestra krnovské nemocnice: "Byla jsem překvapena, že byl o testování poměrně velký zájem. Provedli jsme přes 160 testů. Dobrou zprávou je, že žádný nebyl pozitivní."

Moravskoslezský kraj vyslal na několik velkých společenských akcí také mobilní očkovací týmy svých nemocnic. Na Slezské Hartě byl po celou sobotu k dispozici mobilní očkovací tým krnovské nemocnice. Zájemci o očkování proti Covid-19 bez předchozí registrace si mohli vybrat mezi jednodávkovou vakcínou Janssen a dvoudávkovou vakcínou společnosti Pfitzer. Za sobotu bylo naočkováno 36 zájemců.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "Nepočítali jsme s tím, že se na závodech dračích lodí na Hartě či na jiných akcích, kam byly vyslány další mobilní očkovací týmy, nechají masově očkovat stovky lidí. Smyslem celé kampaně je lidem očkování nenásilnou formou nabídnout a přiblížit. Aby nikdo nemohl říci, že neměl čas se registrovat, případně si odskočit do některého z očkovacích center. Opravdu stačilo jenom přijít. Počítáme s tím, že i na dalších větších akcích budou mít lidé možnost nechat se naočkovat."

Hejtman na akci osobně poděkoval zdravotníkům, kteří první pomoc, testování a očkování zajišťovali.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy