Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cvilínská rozhledna je opět otevřená. Kvůli havarijnímu stavu prošla kompletní rekonstrukcí

Rozhledna na kopci Cvilín byla více než dva roky zavřená. Provoz nedovoloval její havarijní stav. Měla narušenou statiku, drolila se a nebezpečné bylo i vnitřní dřevěné schodiště. Prošla proto celkovou rekonstrukcí.

28 metrů vysoká kamenná rozhledna na Cvilíně v Krnově postavená v letech 1902 až 1903 podle projektu architekta Ernsta Latzela prošla kompletní rekonstrukcí. Jedna z nejkrásnějších vyhlídkových staveb v Česku tak byla zavřená více než dva roky a na její slavnostní otevření se tak všichni těšili.

Anketa, návštěvníci rozhledny: "Těšili jsme se moc. Hlavně proto, že tady máme na návštěvě děti, které přijely z Ameriky, takže jsme jim o tom vyprávěli, jaká je tu krásná rozhledna."
"Jsem moc ráda, trvalo to dlouho, čekali jsme. ale jsem moc ráda."
"Je to pěkně udělané jako opravené. Dalo to hodně práce asi, pěkný pohled."
Tomáš Hradil (nez.), starosta Krnova: "Celá ta rekonstrukce stála 12 milionů korun a byla to opravdu velká investiční akce, protože rozhledna už byla ve velmi špatném stavu."
Ladislav Václavec (ANO), senátor: "Je dobře, že město investuje nejen do svého rozvoje, ale i do historie města, což je strašně důležité pro budoucnost."

Rozhledna bude po celé září otevřena dennodenně, v říjnu pak o svátcích a o víkendech. Ke konci října se pak uzavře a opět se otevře v dubnu. Památkově chráněná rozhledna se brzy se dočká i nasvětlení a upraveno bylo i její okolí. Vznikla tady mimo jiné naučná stezka zaměřená na historii.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy