Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji pokračovalo očkování v odlehlých místech. Mobilní týmy vyjely na borůvkové hody i závody dračích lodí

Náš kraj pokračuje ve snaze o naočkování co největšího množství obyvatel a tak znovu vyjely mobilní týmy i do odlehlých lokalit regionu a na rušná místa. V malé Morávce se tak například očkovalo na borůvkových hodech a na Slezské Hartě na závodech dračích lodí.

V celém Moravskoslezském kraji bylo doposud spotřebováno1 milion 151 tisíc dávek vakcín, kterými bylo naočkováno přibližně 50 procent obyvatel našeho kraje. Těch je asi 1200 tisíc. V očkovacích centrech se už ale  snižuje zájem a tak vedení kraje rozhodlo o nové strategii, kdy očkovací týmy vyjíždí mezi lidi.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Hledáme cesty, jak protlačit očkování k dalším občanům. Chceme jít za nimi, chceme jít tam, kde se bude konat nějaká akce, abychom byli u nich, aby si tam mohli jednoduše zajít a nemuseli se vázat na tu registraci."  

V pátek a v sobotu vyjely očkovací týmy ze 4 nemocnic. Fakultní nemocnice Ostrava očkovala v Kopřivnici a ve Studénce u supermarketů, třinecký tým vyjel znovu do pohraničí do Jablunkova, další zdravotníci se vydali například na borůvkové hody do malé Morávky. Krnovská nemocnice vyslala svůj tým na závody dračích lodí na Slezskou Hartu.

Ladislav Václavec, ředitel SZZ Krnov: "Očkujeme jednak jednorázovou vakcínou, takže zájemci dostanou hned vytištěný i certifikát, tak očkujeme i dvousložkovou vakcínou od firmy Pfizer." 

Celkem se podařilo na všech 5 místech naočkovat 336 lidí. Největší zájem byl v Kopřivnici a naopak nejmenší v Malé Morávce, kde se naočkovalo pouze 10 osob. Mobilní týmy vyrazí i o příštím víkendu. O vybraných lokalitách vás budeme informovat. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy