Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Devadesátiletá seniorka špatně odbočila na dálnici, otočila se a zpět jela v protisměru. Policistům řekla, že zpanikařila

Devadesátiletá seniorka za volantem se otočila do protisměru na dálnici D1 ve směru na Ostravu. Podle svých slov špatně odbočila a proto se vrátila zpět v odstavném pruhu. Dálniční policisté při první kontrole, na kterou byli přivoláni, neobjevili žádné vozidlo, následně ale byli znovu informováni, že auto, které odpovídá prvotnímu popisu, stojí na sjezdu z dálnice.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR: "Po příjezdu na uvedené místo viděli, že je zde opravdu „zaparkované“ auto a vedle něho se nachází seniorka. Paní vypadala bezradně a zmateně. Na otázky, jak se zde dostala, uvedla, že jela po okresních cestách za dcerou, špatně odbočila a nechtěně najela na dálnici. Když si to po pár kilometrech uvědomila, zpanikařila a chtěla se vrátit zpět. Zastavila proto na pravém okraji dálnice a ve chvíli, když nejela žádná vozidla, se otočila do protisměru, posléze najela zpět do pravého odstavného pruhu a pomalu se v něm vracela. Z motoru vozidla se ale začalo kouřit, tak ho odstavila na sjezdu z dálnice, ke kterému mezitím dojela." 

Devadesátiletá řidička měla veškeré doklady v pořádku, stejně tak i platný lékařský posudek. Policisté se ale budou zabývat jejím porušením zákona o provozu na pozemních komunikacích. Žena si poté přivolala odtahovou službu. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR: "Dá se hovořit o velikém štěstí, že řidička svou jízdou v protisměru nezpůsobila dopravní nehodu, která mohla mít závažné následky. Připomínáme, nikdy se na dálnici neotáčejte! Pokud zjistíte, že jste zabloudili, zachovejte klid a pokračujte k prvnímu sjezdu z dálnice, čerpací stanici nebo k odpočívadlu, zkrátka tam, kde můžete bezpečně zastavit. Teprve poté začněte zjišťovat, jak moc jste se odchýlili od cíle cesty, např. v navigaci, automapě, případně zavolejte o pomoc příbuzným či známým. Pokud se vám na dálnici auto porouchá a vy nemůžete pokračovat v jízdě, zajeďte do odstavného pruhu a zapněte směrovky, pokud fungují. Před vystoupením z auta si oblékněte reflexní vestu a za auto postavte výstražný trojúhelník (minimálně 50 m na silnici a 100 m na dálnici). Poté odejděte za svodidla do bezpečné vzdálenosti a začněte řešit pomoc. Mělo by být samozřejmostí, že osádka vozidla je v tuto chvíli již také v bezpečí za svodidly mimo dálnici."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy