Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Automobilová honička v Orlové. Muž se zákazem řízení policii neujel, měl už být za mřížemi a přiznal, že je na pervitinu

Banální silniční kontrolou začalo pronásledování řidiče, který, jak se později ukázalo, měl nastoupit do vězení. Za volantem nezastavil policistům a s vozem VW Golf začal ujíždět. Později také vyšlo najevo, že řídil i přesto, že má vyslovený zákaz řízení, navíc jel ve vozu, který užíval neoprávněně.

video: PČR
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Řidič na světelná a zvuková znamení nereagoval, sešlápl plynový pedál a pokračoval přes kruhový objezd, odbočil na ulici Záchranářů a pokračoval ve směru na Petřvald. Na ulici Rychvaldské, kde rychlost vozidla dosahovala až 130 km. V jízdě narazil do plotu, ale ani to ho nezastavilo. Pokračoval na ulici Parys, kde již další policejní vůz jel proti pronásledovanému vozidlu. To si muž už rozmyslel, nakonec zastavil a vystoupil." 

Podezřelý měl orientační test na alkohol negativní, test na přítomnost návykových látek ale odmítl. Poté policistům přiznal, že je pod vlivem pervitinu. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Další lustrací bylo zjištěno, že řidič má vyslovený platný zákaz řízení motorových vozidel a není první. Z minulosti již má několik přečinů maření úředního rozhodnutí a vykázání v souvislosti se zákazem řízení. V závěru se ukázalo, že na zadrženého 34letého muže byl Okresním soudem Frýdek Místek vydán příkaz k dodání do výkonu trestu."
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Během procesních úkonů vyšla najevo i skutečnost, že totéž vozidlo VW Golf užívala známá zadrženého, a to bez souhlasu skutečného majitele vozidla. I tato žena (20) má od května letošního roku vysloven zákaz řízení motorových vozidel s platností do roku 2023. Tento spletitý skutek je řešen formou zkráceného přípravného řízení. Oběma, muži i ženě, bylo sděleno podezření ze spáchání přečinů neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy