Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár seníku ve Lhotce na Frýdecko-Místecku, zasahovalo osm jednotek hasičů, škoda za 2 miliony korun

Škodu za dva miliony korun způsobil večerní požár seníku ve Lhotce na Frýdecko-Místecku. Na místě zasahovalo osm profesionálních i dobrovolných hasičských jednotek z Frýdku-Místku, Nošovic a okolí. Zasažen byl seník o půdorysu přibližně 20x60 metrů.

Operační středisko se o události dozvědělo prostřednictvím tísňové linky dvanáct minut po osmnácté hodině. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "K zásahu byly vyslány profesionální hasičské jednotky ze stanic HZS MSK ve Frýdku-Místku a Nošovicích, spolu s nimi pak dobrovolní hasiči z obcí Lhotka, Kozlovice, Frýdlant nad Ostravicí, Ostravice, Metylovice a Palkovice. 
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Uvnitř seníku bylo uskladněno téměř 1500 balíků sena určených pro krmení. Hasiči v první fázi zásahu chránili vodními proudy vedle stojící budovu, postupně k hašení seníku nasadili osm vodních proudů. Na nedalekém rybníce bylo po dohodě s jeho majitelem zřízeno čerpací stanoviště se třemi čerpadly. Odtud jednotky dopravovaly kyvadlově vodu na požářiště cisternami. Seno bylo nakladačem majitele postupně vyváženo na sousední louku, kde jej hasiči rozhrabávali a dohašovali."

Vyšetřovatel předběžně určil způsobenou škodu na dva miliony korun. Podle mluvčího hasičů práce na vyklízení a postupném prolévání sena budou trvat až do ranních hodin. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy