Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Národní divadlo moravskoslezské hledá mladé talenty pro muzikál a balet

Soubory opereta/muzikál a balet Národního divadla moravskoslezského hledají nadané děti, které si chtějí zahrát v divadle. Důležitá je také chuť tvrdě trénovat. Jde o obsazení hlavní role v muzikálu OLIVER! (podle Olivera Twista). Ale také další děti pro role v muzikálu, který bude v Ostravě uveden za dva roky. Konkurz se koná 9. září. Už 2. září bude pohybově nadané děti vybírat baletní studio.

Národní divadlo moravskoslezské pořádá začátkem září dva konkurzy pro talentované děti. Operní studio NDM hledá pro role v muzikálu OLIVER! děti od 7 do 9 let – zejména chlapce, ale i talentovaná děvčata.

Gabriela Petráková, šéfka souboru opereta/muzikál NDM: "Hledáme představitele hlavní role a dalších (mnoha!) dětských rolí pro populární muzikál Lionela Barta z roku 1960, který vypráví známý příběh Olivera Twista a který bude mít premiéru v roce 2023. Dva roky budou adepti docházet na zkoušky a učit se, bude to tedy dost náročné. V tomto případě je nutný i pohybový talent. Námi vybrané děti přitom ještě musí schválit režisér Lumír Olšovský, který je pak v případě úspěchu obsadí. Muzikál Oliver! měl už na premiéře obrovský úspěch a hraje se dodnes po celém světě."

Konkurz se bude konat v Divadle Jiřího Myrona v prostorách Ateliéru pro divadelní vzdělávání NDM ve čtvrtek 9. září od 16 hodin.

Šárka Swiderová, mluvčí NDM: "Každý z dětských uchazečů si připraví 1–2 národní nebo umělé písně. V případě nevyhovujícího termínu je možné se domluvit s vedoucí operního studia na tel. 737 175 309 nebo e- mailu zivocka.os@seznam.cz."

Muzikál Oliver bude mj. oslavou 30 let trvání Operního studia NDM, to pracuje pod vedením Lenky Živocké od roku 1994 a jeho členové nastudovali pro Národní divadlo moravskoslezské už na sto inscenací a pravidelně účinkují na jevištích NDM.

Talentované dětské tanečníky - tanečnice hledá Baletní studio při NDM.

Šárka Swiderová, mluvčí NDM: "Konkurz se koná už 2. září a tam je třeba se předem zaregistrovat na adrese pavlina.machacova@ndm.cz . Baletní studio hledá děti od 6 let, do přihlášky je třeba napsat celé jméno, datum narození dítěte a kontakt (telefon, mail) na rodiče."

Konkurz se uskuteční 2. září v čase 14.30 až 16.30 hodin ve velkém baletním sále Divadla Antonína Dvořáka, děti by měly mít s sebou sportovní oblečení a měkké baletní cvičky nebo ponožky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy