Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

400 policistů provedlo na silnicích v Moravskoslezském kraji o víkendu 3 141 kontrol

400 policistů se o posledním prázdninovém víkendu zapojilo v Moravskoslezském kraji do silničních kontrol. Zkontrolovali 3 141 účastníků silničního provozu a zjistili 574 přestupků. Blokovou pokutou na místě vyřešili 534 z nich a celkově vybrali na pokutách 249 tisíc korun.

O posledním prázdninovém víkendu se i Moravskoslezská policie zapojila do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce. Trojdenního opatření se zúčastnily na čtyři stovky policistů z dopravní i pořádkové policie, tedy z jednotlivých dopravních inspektorátů, ze Speciální pořádkové jednotky a z obvodních oddělení.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu bylo zastaveno a zkontrolováno 3.141 účastníků silničního provozu, přičemž bylo zjištěno 574 dopravních přestupků. Blokovou pokutou na místě bylo vyřešeno 534 případů porušení zákona za celkovou částku 249.000 korun a 40 skutků bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání a opatření."

150 řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost. 9 řidičů pak sedlo za volant pod vlivem alkoholu. Tady šlo v šesti případech o přestupek a tři řidiči už mají na triku trestný čin. U dalších šesti řidičů pak byly pozitivní testy na návykové látky.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Počet spáchaných přestupků s označením „držení telefonu nebo jiného hovorového či záznamového zařízení řidičem při jízdě“ je vykázán v počtu 74 skutků. Mezi další hlavní přestupky při porušení silničního zákona byl nevyhovující technický stav vozidla (40x) a nepoužití bezpečnostních pásů (24x). Nepoužití zádržného systému u dětí zjištěno nebylo."

Při silničních kontrolách dopravní policisté prokázali i jízdu u 26 automobilů bez příslušné dálniční zámky, 9 případů překročení hmotnosti vozidla a 4 přestupky byly zjištěny u cyklistů.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Celkem 3 osoby řídily motorové vozidlo bez vlastnictví příslušného řidičského oprávnění, 11 řidičů nemělo při kontrolách svůj řidičský průkaz u sebe a v 11 případech nebyl předložen doklad o zákonném pojištění vozidel neboli doklad o povinném ručení.

Obdobné dopravně bezpečnostní akce preventivního i represivního charakteru budou následovat i v dalších dnech, týdnech a měsících letošního roku, a to v rámci celorepublikových a celokrajských vyhlášených opatření. Bezpečnost a plynulost silničního provozu budou policisté sledovat i dalšími připravovanými akcemi na teritoriích jednotlivých územních odborů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy