Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začínající řidiči absolvovali s instruktory zdokonalovací kurz Start Driving na SteelRingu v Třinci

Dopravní polygon na třineckém závodním okruhu SteelRing tentokrát patřil mladým začínajícím řidičům. Pod vedením zkušených instruktorů si mohli na bezpečné dráze vyzkoušet mezní možnosti svých vozidel a zdokonalit své dosud nabyté řidičské dovednosti.

SteelRing v Třinci. Zdroj: TV Polar
Michal Owczarzy, účastník kurzu: “Řidičský průkaz vlastním třetí rok a do kurzu jsem se přihlásil, abych zlepšil a zdokonalil své řidičské dovednosti. To znamená, hlavně ty smyky. Hodně mi pomohla tady ta škola brzdy a mám teď docela respekt z těch smyků."
Jiří Novotný, předseda Asociace autoškol ČR: “Oni tady zažijí vlastně takový rakouský model v jednom dni. Tento projekt je zaměřený na vzdělávání, je tady dopravní psychologický workshop, je tady přednáška s policií, je tady stříhání vozidla hasiči, vysvětlení jak se chovat u nehody, zároveň si vyzkoušejí kluzné plochy a mají tady zdokonalovací jízdu v autoškole.”

Na polygonu si mladí řidiči mohli bezpečně vyzkoušet chování vozidel a své reakce v mezních situacích.

Tomáš, účastník kurzu: “Já jsem z Ostravy a mám papíry rok. Řídím na denní bázi a teď když byla ta korona a bylo náledí, tak se mi dvakrát nebo třikrát stalo v malé rychlosti, že jsme musel uhnout protijedoucímu autu a málem jsem to třeba nedobrzdil a mohl jsem se zachovat jinak. Tak doufám, že mi tento kurz dá nějaké zkušenosti."

Praktického kurzu se mohli v oddělených skupinách účastnit také rodiče mladých řidičů. Právě od nich začínající šoféři získávají vůbec první zkušenosti, návyky, ale i zlozvyky.

Jiří Novotný, předseda Asociace autoškol ČR: “Cílem projektu je samozřejmě bezpečnost na silnici, ale zároveň abychom dostali do povědomí to obecné smýšlení o tom vzdělávání žáků, a těch začínajících mladých řidičů. Protože je to nejrizikovější skupina, která vlastně bourá z 25 % všech nehod a v rámci toho my chceme, aby to vzdělávání bylo kvalitní, aby vlastně ti lidé si obecně vybírali ty kvalitní vzdělávací instituce, kvalitní autoškoly, aby se to posunulo dál.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy