Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie doporučuje cestovat na DNY NATO vlakem, České dráhy posílí spoje

Desítky policistů se budou o víkendu podílet na zajištění bezpečnosti v dopravě kolem Letiště Leoše Janáčka v Ostravě. Při jízdě autem se ale dají čekat v okolí velké kolony. Policie proto doporučuje návštěvníkům využít například vlakovou dopravu. České dráhy už avizovaly, že posílí spoje a také přidají několik speciálních vlaků, které pojedou přímo na letiště.

Na DNY NATO má denně o víkendu přijet až 40 tisíc lidí. Policie proto varuje, že bude velmi komplikované zajistit plynulost dopravy kolem letiště v Mošnově. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Proto stejně, jako v předchozích letech, avizujeme možnost tvorby kolon. Největší nápor v dopravě byl v uplynulých letech zaznamenáván v době od 7:00 do 12:00 hodin. Hlavními příjezdovými komunikacemi jsou také letos silnice I. třídy č. 58 mezi Ostravou a Příborem a silnice II. třídy č. 464 spojující Mošnov s dálnicí D1 u Studénky."

Doprava se pak ze všech příjezdových komunikací kumuluje v Mošnově, kde je směrována na centrální parkoviště, proto se zde nárazově tvoří kolony. Příjezdová cesta na centrální parkoviště (ul. Gen. Fajtla) bude rozdělena pro automobilovou a pěší dopravu. Během nájezdu návštěvníků bude navíc jednosměrná a až při odjezdu bude provoz převeden do opačného směru na výjezd.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Vzhledem k těmto skutečnostem doporučujeme opět návštěvníkům využít možnosti alternativní dopravy do místa konání akce a využít lze také vlakového spojení."

České dráhy už avizovaly, že přidají speciální vlaky, které pojedou do Mošnova z Prahy, Brna a Olomouce.

Petr Pošta, mluvčí Českých drah: "Z hlavního města pojede mimořádný vlak railjet, který bude povinně místenkový. Odjíždět bude z pražského hlavního nádraží v 5:56 a do Mošnova přijede v 9:30. Spojení z jižní Moravy posílí přímý vlak s odjezdem z brněnského hlavního nádraží v 8:02 a příjezdem v 10:19. Zvláštní vlak z olomouckého hlavního nádraží pak pojede v 8:01 a do Mošnova přijede v 9:10. Během odpoledne se pak tyto zvláštní vlaky svezou cestující zpět do Prahy, Brna i Olomouce."

Lidé, kteří míří na akci, mohou využít i mimořádná zastavení vlaků v železniční stanici Studénka, a to včetně vlaků kategorie SuperCity. Zastaví tam i vlaky jedoucí ze Žiliny, Varšavy nebo Vídně.

Petr Pošta, mluvčí Českých drah: "Posílení se ve dnech konání akce dočká i regionální doprava. Vypraveny budou zvláštní osobní vlaky, takže s prokladem pravidelných spojů budou jezdit každou půlhodinu až hodinu. Vybrané soupravy od cca 7 do 19 hodin mezi Ostravou a zastávkou Mošnov, Ostrava Airport, ČD posílí. Na spojích budou jezdit dvě jednotky CityElefant, kapacita této zdvojené soupravy je cca 600 míst k sezení a jejich celková kapacita je více než 1 200 osob."

Petr Pošta, mluvčí Českých drah: "V případě příjezdu na nádraží Ostrava-Svinov nebo Ostrava hl.n. doporučujeme návštěvníkům využít vlakové spoje do Mošnova či Studénky. Mezi železniční stanicí Studénka a obcí Albrechtičky bude zajištěna navazující zpoplatněná autobusová doprava. Do areálu akce je možné dojít také pěšky ze železničních stanic Studénka a Jistebník."

Řidičům, kteří se rozhodnou cestovat autem, doporučuje policie vyjet včas a počítat s případným zpožděním. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "I přes skutečnost, že v letošním roce je menší množství chartových letů, tak upozornění směřujeme rovněž cestujícím, kteří mají v den konání akce plánován odlet z Letiště Leoše Janáčka Ostrava. S ohledem na aktuální dopravní situaci se obvyklý čas, potřebný k dojezdu na letiště, může prodloužit i o desítky minut."

Každopádně platí důrazný apel na všechny účastníky silničního provozu, aby respektovali pokyny policistů a organizátorů a řídili se dopravním značením. Policisté budou informace o dopravní situaci předávat na internet, sociální sítě a médiím.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Jako doplňující servis pro návštěvníky akce je zřízena také dopravní linka Policie České republiky: +420 723 759 733, která bude v provozu po oba víkendové dny konání akce od 7:00 hodin do 18:00 hodin. Policisté jsou prostřednictvím této telefonní linky připraveni poskytovat informace o aktuálních objízdných trasách a dopravních komplikacích. Tato linka však nenahrazuje čísla tísňového volání."

Návštěvníci by měli zároveň vědět, že bez zakoupeného lístku na jméno a splnění hygienických podmínek se do areálu nedostanou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy