Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: Krajské sportovní hry seniorů v Kopřivnici

2. září proběhly v Kopřivnici, v tamní hale Základní školy Emila Zátopka z června přeložené krajské sportovní hry seniorů. Přihlásilo se 272 účastníků, tedy 68 družstev.

Pavel Gluc, předseda Krajské rady seniorů Moravskoslezského kraje: "Soutěží v různých disciplínách, snaží se dosáhnout co nejlepších výsledků. Jsem rád, že to tady můžeme takovým způsobem zorganizovat díky Moravskoslezskému kraji a městu Kopřivnice."

Pořadatelé pozvali i seniory ze sousedního Slovenska, ti ale kvůli covidové situaci nemohli přijet. Do Kopřivnice zato dorazila dvě družstva ze sousedního Olomouckého kraje. U disciplín jsme zastihli třeba týmy ostravského Akordu.

účastníci her: "Jelikož trénujeme šipky, petanque, tak si říkáme, proč do toho nejít."
"Ať máme pohybu a myslíme na něco jiného."
"Přijeli jsme si zastoutěžit, něco pro zdraví udělat, nebýt jen doma za pecem a užít si to, zasmát a vyhrát."
Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje: "Ti lidé si to opravdu užívají. Konečně se po roce pořádně potkávají."
Pavel Gluc, předseda Krajské rady seniorů Moravskoslezského kraje: "Já si myslím, že ten sport, pohyb, je pro seniory důležitý. Bez toho nejsou aktivní, jsou unavení, nemají náladu."

V soutěži družstvev hry ovládlo bílovecké Ačko se 119 body, na druhém místě se umístila Olomouc a bronz získal bílovecký tým STP A.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy