Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté kontrolovali ze vzduchu jízdu v pruzích mezi Ostravou a Opavou

Uprostřed týdne vyrazili dopravní policisté na bezpečnostní akci mezi Ostravu a Opavu. Kontrolovali správnou jízdu v jízdních pruzích mimo obce. Za tři hodiny zjistili 86 přestupků, které vyřídili na místě nebo je poslali do správního řízení.

Speciální dopravně bezpečnostní akce probíhala ve středu od 10. do 13. hodin. Nasazeny do ní byly dvě desítky policistů z opavského dopravního inspektorátu a Letecká služba Policie ČR z Prahy. Jednotlivé policejní autohlídky a policisté se primárně zaměřili na rychlostní silnici I/11 spojující Opavu s Ostravou, a to v katastru obce Hrabyně.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Za pomocí speciální techniky opavských dopravních policistů, dokumentačního a záznamového zařízení Letecké služby bylo za tři hodiny zjištěno a prokázáno celkem 86 dopravních přestupků, které byly s řidiči jednotlivých motorových vozidel řešeny a vyřízeny na místě v příkazním řízení (tedy blokově) nebo byly následně odeslány do správní komise Odboru dopravy příslušného Magistrátu města Opavy k dalšímu projednání a opatření."

Stejné dopravně bezpečnostní akce zaměřené na dodržování § 12 odst. 1 zákona číslo 361/2000 Sb. o silničním provozu (jízda v jízdních pruzích mimo obec) se na stejném místě konaly už na jaře letošního roku a třikrát i loni.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Problematika jízdy v jízdních pruzích patří mezi jednu z vyhlášených a stanovených priorit Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje v Ostravě v souvislosti s prováděnými silničními kontrolami a v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu."

I v následujících dnech, týdnech a měsících bude policie v obdobných dopravně bezpečnostních i preventivních akcích pokračovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy