Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Srážka auta s motorkou, střet dvou aut i kámen v předním skle. Policisté hledají svědky nehod na Opavsku

Z korby kamionu měl odletět kámen, který řidičce ve Skrochovicích poškodil přední sklo. V Jaktaři zase řidička při odbočování ohrozila a následně srazila motorku, na které jel motorkář se spolujezdkyní. V Děhylově zase řidička zastavila, aby dala přednost autobusům a zezadu do ní naboural jiný řidič. Policie teď hledá svědky těchto dopravních nehod, které se staly v první polovině měsíce září.

První nehoda se odehrála ve čtvrtek 2. září před devátou hodinou dopoledne. V Brumovicích, v místní části Skrochovice řídila 38letá žena z Krnova Peugeot 2008, jela ve směru od Krnova na Opavu za nákladním autem Scania, které řídil 68letý muž z Opavska.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Podle vyjádření shora uvedené řidičky měl z korby nákladního automobilu vypadnout kámen, který měl dopadnout na čelní sklo osobního vozu a vznikla tak prasklina skla s celkovou hmotnou škodou ve výši 10 tisíc korun. Toto však 68letý řidič odmítá a při prováděných prvotních procesních úkonech policistům neustále tvrdil, že z nákladního prostoru jeho vozu nic nevypadlo a on škodu na čelním skle osobního automobilu nezpůsobil."

Nikdo naštěstí nebyl zraněn a dechové zkoušky byly negativní. Policie ale uvítá svědectví, aby se vyřešilo, jak to doopravdy bylo.

K další, tentokrát vážnější nehodě vyjížděly záchranné složky v pátek 10. září před desátou hodinou do Opavy Jaktaře. Ve směru na Vlaštovičky řídila 34letá žena z Havířova Toyotu Yaris Verso. Při odbočování vlevo mimo silnici měla bezprostředně ohrozit 48letého motorkáře a jeho 46letou spolujezdkyni na stroji BMW R 1200 GS.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Motocyklista jel v té chvíli ve stejném směru jízdy a osobní automobil právě předjížděl. Došlo tak ke střetu mezi pravou přední části motocyklu a levou přední části osobního vozu. Po nárazu upadl motocyklista i jeho spolujezdkyně na vozovku a všem třem účastníkům dopravní nehody bylo způsobeno zranění."

Spolujezdkyně z motorky musela být letecky transportována do Fakultní nemocnice v Ostravě. Motorkáře a řidičku auta převezli do opavské nemocnice.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "V automobilu ještě cestovala i další 34letá žena z Havířova, která zranění neutrpěla. Orientační dechová zkouška vyzněla u shora uvedené řidičky negativně, u motocyklisty byl pro rozsah jeho zranění v obličeji proveden odběr biologického materiálu (krve) ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů nebo jiných omamných, psychotropních a návykových látek či jedů."

Celková škoda byla vyčíslena na 300 tisíc korun. I tady policisté uvítají svědectví, které pomůže určit míru zavinění.

Ještě jednu nehodu, kde se hledají svědci, řešila policie v úterý 14. září o půl třetí odpoledne v Děhylově. 60letý muž z Opavska v Mercedesu Benz narazil do před sebou zastaveného Mitsubishi ASX, které řídila 49letá žena z Ostravy. Ta zastavila, aby dala přednost dvěma autobusům, které právě vyjížděly ze zastávky.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Řidička při prvotních procesních úkonech policistům uváděla, že za ní jedoucí řidič do ní narazil, shora uvedený muž však toto odmítal a tvrdil, že žena se znenadání rozjela dozadu a proto došlo k havárii."

Tady se nikomu nic nestalo a celková škoda byla vyčíslena na 11 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy