Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Steven Holl. Na unikátní výstavě v Domě umění je k vidění i budoucí koncertní sál JFO

V Ostravě jsou k vidění modely staveb světově proslulého architekta Stevena Holla. Včetně modelu budovy koncertního sálu pro Janáčkovu filharmonii, kterou navrhl a na kterou Ostrava čekala dlouhých 160 let. S její stavbou se má začít už příští rok.

Ostrava vítá Stevena Holla, stejně jako Steven Holl přivítal Ostravu. A to v Domě umění na vernisáži modelů staveb tohoto světoznámého architekta.

Jiří Jůza, ředitel Galerie výtvarného umění Ostrava: “Výstava Stevena Holla, která se nazývá Making Architecture, je pro GVUO opravdu unikátní. Představuje vynikajícího a jednoho z nejznámějších architektů současnosti. Architekta, který je nesmírně osobitý. To je jako by k nám přijel Picasso, nebo David Bowie.”

Tomáš Macura, primátor Ostravy: “Co mě na něm velmi zaujalo je, jakým způsobem pracuje. Řekl bych až starosvětsky s akvarely, s tužkou zápisníčky. Sám řeší i takové jednak ty velkolepé stavby, ale i samotné detaily na ně. Jako kličky u dveří.”

Výstava představuje 11 už realizovaných projektů amerického architekta. V rámci evropského turné je součástí výstavy také dvanáctý projekt, Koncertní sál v Ostravě. který je v TOP desítce nejočekávanějších staveb světa.

Jan Žemla, ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava: “Vzniká zde vlastně ikonická stavba světového architekta a ze zkušeností ze sousedních států víme, že to je něco, co vlastně opravdu zviditelňuje to sídelní město na mapách kulturní Evropy, kulturního světa.”

Na unikátní výstavě můžete až do 5. prosince obdivovat například Museum výtvarných umění v Houstonu, knihovnu v Malawi, nebo Středisko péče o nemocné s rakovinou v Londýně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy