Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Všem dobrovolníkům, pomáhajícím v době pandemie, poděkoval Bruntál akcí „Bruntál tančí a děkuje.“

Více než 170 tanečníků ze všech tanečních souborů a skupin z Bruntálu a okolí se sešlo na bruntálském náměstí Míru. Série tanečních vystoupení oslovila všechny generace diváků. Město současně představilo také nové taneční pódium, pořízené z česko - polského projektu Společný kulturní rok.

Věkový rozdíl mezi nejmladším a nejstarším tanečníkem byl více než 80 let.

Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu: „Město Bruntál se rozhodlo formou akce Město tančí a děkuje poděkovat dobrovolníkům, kteří pomáhali našim spoluobčanům při řešení pandemické situace v rámci Covidu."

Alena Pajkošová, vedoucí Oddělení kultury MěÚ Bruntál: „Kromě tanečníků z Bruntálu přivítáme naše milé hosty z Prudniku, ale máme tady také tanečníky třeba ze Znojma, kteří přijeli na pozvání aktivních seniorů.“

S největším počtem tanečníků překvapila taneční škola Stonožka, ověnčená mnoha mistrovskými tituly. Alternativní tanec představila také skupina Střediska volného času v Bruntále.

Tamara Vlachynská, vedoucí Taneční školy Stonožka: „Stonožka si prošla lockdownem stejně jako všechny kroužky, soubory, ale samozřejmě snažili jsme se pracovat s dětmi on line."

Marcel Zdráhala, SVČ Bruntál: „My jsme Bad Style Street´s Crew, tancujeme něco na podobu break dance, ale ne úplně, je to street dance.“

Skupiny In Motion, Dhambra, aktivní senioři, Znojemské grácie a spousta dalších se k poděkování dobrovolníkům také připojili.

Martin Henč (ANO), místostarosta Bruntálu: „Rád bych vyslovil jedno veliké přání. A to je, abychom se mohli scházet nejen v letošním roce, ale i příští rok tak, že nebudeme vůbec omezení a že si budeme moci užít kultury, sportu a dalších akcí, které město Bruntál připraví.“

K tomuto přání se velmi rádi také připojujeme.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy