Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po novém obchvatu Krnova už jezdí auta. Zatím jen padesátkou

V Krnově začal zkušební provoz téměř dokončeného nově vybudovaného obchvatu města. Původně měl být zprovozněn letos v únoru, stavbu ale zkomplikovaly neočekávané sanační práce, které ji navíc prodražily.

Centrem Krnova projedou denně desítky tisíc aut. Tento počet by se měl snížit na zhruba polovinu díky novému obchvatu, na kterém začal zkušební provoz.

Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: “Je to jeden z největších obchvatů na silnici 1. třídy, který stavíme, protože 8 km délky je opravdu velký obchvat a je to i obchvat, který se stavil ve velmi složitém území. Máme tady mostní estakády dlouhé přes 800 m, což je velmi náročné. Estakáda přes řeku Opavu byla taky velmi náročná.”
Jan Krkoška, náměstek hejtmana MS kraje: “Je to docela důležitý den, kdy se opravdu ulehčí automobilové dopravě přímo v centru a já věřím a děkuji moc, že se podařilo v podstatě v co nejkratší době tento obchvat zprovoznit.”
Pavel Moravec, místostarosta Krnova: “Projekt obchvatu trval téměř 20 let a Krnované se dneska dočkali nové, moderní komunikace, která vyvede zejména nákladní dopravu mimo město. Samozřejmě se to bude týkat také osobní dopravy a tranzitu, který projíždí třeba od Ostravy a do Jeseníků.”

Zpočátku se po celé délce obchvatu bude jezdit jenom 50 kilometrů za hodinu, než se ustálí doprava. To bude trvat asi 14 dnů.

Navíc se stále ještě jedná o stavbu, neboť zde probíhají dokončovací práce.

Petr Pietraszek, vedoucí stavby: “V tuto chvíli musíme dokončit objekt přeložky stávající ulice Opavské, kterou musíme ještě v tuto chvíli napojit. Musíme dokončit dalších několik málo věcí co se týká jak začátku, tak konce stavby.”

Po úplném dokončení se obchvat Krnova slavnostně otevře 1. prosince, kdy by se v některých úsecích měla zvýšit rychlost až na 90 kilometrů za hodinu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy