Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči z Moravskoslezského kraje uspěli v anketě Hasič roku 2020

V anketě Hasič roku 2020 získal Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje a jeho zástupci hned tři ocenění. Přesněji vítězství v kategorii „Nejnáročnější zásah“ a dvě třetí místa v kategoriích „Velitel/Vedoucí roku 2020“ a „Zaměstnanec roku 2020“.

Anketu Hasič roku vyhlašuje ministerstvo vnitra od roku 2009. Ta si klade si za cíl ocenit profesionální hasiče, jejich velitele, náročné zásahy, celé pracovní kolektivy, nově vzniklé projekty a další zaměstnance sboru za uplynulý kalendářní rok.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "V kategorii „Nejnáročnější zásah roku 2020“ zvítězil hasební zásah u požáru výškové budovy v Bohumíně, který byl v historii HZS ČR zcela mimořádnou událostí. Úmyslně založený požár v 11. patře budovy za použití akcelerantů hoření odřízl ústupovou cestu celkem 15 osobám, které se v bytě nacházely. Vzhledem k místu požáru, jedenácti obětem a jeho rychlému rozvoji se jednalo o fyzicky, a především psychicky extrémně náročný zásah."

Ocenění za tento zásah společně se skleněnou hasičskou přilbou převzal ve čtvrtek 30. září na slavnostním večeru ve Španělském sále Pražského hradu statutární zástupce ředitele HZS MSK plk. Ing. Radim Kuchař, velitel stanice HZS MSK v Českém Těšíně npor. Ing. Pavel Haas a velitel družstva ze stanice HZS MSK v Bohumíně nprap. Radek Sznapka.

V kategorii „Velitel/Vedoucí roku 2020“ skončil na krásném třetím místě plk. Ing. Jiří Němčík z HZS MSK.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Plk. Jiří Němčík zahájil svou profesní kariéru v roce 1998, kdy nastoupil jako hasič a postupně se vypracoval až na pozici vedoucího oddělení IZS. Dlouhodobě je členem speciálních odřadů USAR a WASAR, a to jako styčný důstojník. V roce 2014 velel odřadu vysokokapacitního čerpání vyslaného na povodně v Bosně a Hercegovině."

V roce 2020 Jiří Němčík v rámci 1. vlny pandemie COVID-19 zajišťoval koordinaci budování fixních odběrových míst v rámci Moravskoslezského kraje, koordinaci a logistiku rozvozu ochranných prostředků v rámci Krajského distribučního centra a mnoho dalších dílčích úkolů.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "V rámci 2. vlny připravil a zkoordinoval systém mobilních odběrových týmů Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, a to jak pro celorepublikový systém, tak pro interní testování zaměstnanců."

Na krásném třetím místě skončila – v kategorii „Zaměstnanec roku 2020“ - také Bc. Daniela Budinová z HZS MSK.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Paní Daniela Budinová je přes dvacet let nepostradatelnou součástí a výraznou osobností kolektivu zaměstnanců nejen krajského ředitelství, ale také celého HZS Moravskoslezského kraje. Komplexně zpracovává agendu rozpočtu, podklady pro finanční plánování, přehledy o výsledcích hospodaření, výstupy účetních závěrek, zajišťuje finanční správu organizace ve státní pokladně. Při řešení zadaných úkolů aktivně vytváří vlastní postupy, přispívá k zefektivnění zavedených činností. Svěřené agendy zpracovává s mimořádnou pečlivostí. Její přístup k práci a spolupráci nejen v rámci organizace je mimořádně vstřícný, je připravena kdykoliv zajistit potřebné záležitosti, a to i mimo stanovený fond pracovní doby."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy