Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oživování, pád z lešení i ze schodů, bodnutí sršněm i nehoda. Letečtí záchranáři měli perný víkend

Oživování muže v Havířově, pád z lešení v Bílovci, bodnutí sršněm v údolí Raduňky, i dopravní nehoda. Spolu s pozemními posádkami zasahovali letečtí záchranáři o víkendu opakovaně na Novojičínsku, dále na Karvinsku, Frýdecko-Místecku a Opavsku.

zásah u resuscitace muže v Havířově

Vrtulník letecké záchranné služby Ostrava vzlétal během uplynulého víkendu celkem k šesti misím.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "V sobotu spěchal tým na pomoc pětatřicetiletému muži do Bílovce, který spadl z lešení, z výšky přibližně čtyř metrů a utrpěl vícečetná vážná zranění."

Během odpoledne pak zasahovali letečtí záchranáři u ženy s těžkou alergickou reakcí na bodnutí sršněm během procházky lesem v údolí Raduňky.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Mezi dalšími pacienty byl účastník dopravní nehody na Novojičínsku, jehož automobil narazil při jízdě do stromu."

V neděli zajišťoval vrtulník transport muže, kterého záchranáři resuscitovali v havířovském parku.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Došlo u něj k zástavě krevního oběhu. Na Frýdecko-Místecku ještě následně ošetřovali pacienta s poruchou vědomí, zraněného po pádu ze schodů."

Všem postiženým byla posádkami ZZS poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a následně byli letecky přepraveni na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy