Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Masivní únik nafty po nehodě dvou kamionů u Oldřichovic, jeden řidič se zranil

Vážná dopravní nehoda zaměstnala v pondělí 4. října 2021 odpoledne hasiče na silnici I/11 u Oldřichovic, ve směru od Jablunkova do Stříteže. Havarovaly tam dva kamiony. Na místě masivně unikala nafta.

Tři jednotky hasičů se v pondělí 4. října 2021 odpoledne zapojily do likvidace následků dopravní nehody dvou kamionů na silnici I/11 ve směru od Jablunkova do Stříteže. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Z nárazem zcela zdevastovaných palivových nádrží v době příjezdu hasičů na místo masivně unikala nafta - odhadem v nich bylo dohromady 1600 litrů. Hasiči ihned sorbentem a sorpčními hady ohradili všechny dostupné výpusti z komunikace i drobný vodní tok pod silnicí. Do řešení následků nehody se zapojily i orgány životního prostředí a Povodí Odry." 
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Jednoho z řidičů z místa události odvezli k dalšímu ošetření zdravotníci, průběžně pováděný průzkum nepotvrdil, že by se nafta dostala do vodního toku, většinu se podařilo zachytit na komunikaci či v retenčních jímkách. O likvidaci úniku se postarala odborná firma, stejně jako o odtah obou havarovaných vozidel. Provoz na komunikaci byl obnoven po devatenácté hodině."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy