Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři chtěli nakupovat bitcoiny, "firma" je podvedla o statisíce korun

Krajští policisté informují o několika případech podvedených seniorů, kteří chtěli nakoupit kryptoměny, ale byli podvedeni kvůli své neopatrnosti a důvěřivosti. Policie eviduje případy na Frýdeckomístecku, jeden ze seniorů přišel o více jak 400.000 korun.

Na začátku byl dobře cílený inzerát s nabídkou pomoci při koupi kryptoměn. Jeden z poškozených na něj zareagoval a s pracovníkem oslovené společnosti se telefonicky domluvili na zřízení účtu, který měl být potřebný pro samotné obchodování. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR: "Od této doby poškozený udělal vše, co po něm bylo požadováno. Nejen, že zpřístupnil svůj osobní počítač, poskytl také číslo své platební karty. Dokonce převodem ze svého účtu zaplatil požadovanou částku 200 euro. Po poškozeném požadovali ofocený občanský průkaz a jakoukoliv uhrazenou fakturu na jeho jméno. I toto poškozený a důvěřivý důchodce poskytl. Potřebné doklady si dokonce z počítače sami stáhli, a to díky vzdálenému přístupu. V tomto případě bylo z účtu poškozeného odčerpáno skoro 160.000,-Kč."
Karolína Bělunková, mluvčí PČR: "Stejným způsobem přišel o své úspory také druhý podvedený senior, tomu oslovená společnost po získání veškerých osobních údajů odčerpala z jeho účtů více jak 400.000,-Kč. Frýdeckomístečtí policisté se nyní těmito případy intenzivně zabývají, shromažďují veškeré informace týkající se zjištění a ustanovení pachatele těchto skutků." Policisté upozorňují nejen seniory, ale i všechny další zájemce o podobné obchodování, aby byli obezřetní. Podobné případy se objevily také na Karvinsku.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy