Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě úspěšně proběhla vůbec první dražba autovraků

V Ostravě se uskutečnila historicky první elektronická dražba autovraků. Tu nařizuje novela zákona o pozemních komunikacích z loňského roku a měla by proběhnout před jejich konečnou likvidací. A to v případě, že se o odtažené nepojízdné vozidlo nikdo nepřihlásí.

Celkem šest zájemců se zapojilo do vůbec první elektronické dražby autovraků, kterou jako první v Ostravě uspořádal městský obvod Poruba. Dražilo se 6 aut a vyvolávací cena byla dva a půl tisíce korun.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Samozřejmě, že se to vyplatilo. Trošičku nás zpozdilo to, že jsme byli první obvod v rámci Ostravy, takže jsme si museli tu cestičku vyšlapat sami. My jsme v té první fázi odstraňovali auta z komunikací na naše záchytné parkoviště a posléze ta auta, která si nikdo nevyzvedl, nikdo z majitelů, tak jsme potom dali do souboru dražby.”

V aukci se ocitly 4 staré vozy značky Škoda Felicia, Nissan Almera a také Mazda 323, která byla oblíbeným autem v 90. letech. Vyvolávací ceny na ně určil odborný posudek.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Aukce, celkem jsme předpokládali, že bude dlouhá, trvala přibližně hodinu a celkově se vyšplhala ta suma na částku 20 tisíc 400 korun.”

Nepojízdná vozidla radnicím nejčastěji hlásí sami obyvatelé a také strážníci v rámci své služby.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: “Zejména na parkovištích, ale i ostatních komunikacích a plochách kontrolují zaparkovaná vozidla, které mají znaky vraku, nebo mají propadlou platnost technické kontroly. Reagují i na podněty občanů.”

Lidé by měli k hlášení nejen autovraků využívat webovou stránku cistaova.ostrava.cz

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy