Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladý řidič se spolujezdcem vjel do cesty osobnímu vlaku v Ropici, souprava se zdemolovaným autem zastavila 70 metrů od přejezdu

Vážná nehoda osobního motorového vlaku s osobním automobilem Kia Ceed na železničním přejezdu v obci Ropice zaměstnala v neděli 17. října 2021 večer složky Integrovaného záchranného systému. O události informoval mluvčí HZS MSK Petr Kůdela s tím, že hasiči museli ze zaklíněného vozidla opatrně vyprostit dva zraněné cestující mladšího věku. Cestující ve vlaku vyvázli bez zranění.

Nehoda byla ohlášena v neděli po 18. hodině, stala se na trati mezi Českým Těšínem a Frýdkem-Místkem, na železničním přejezdu P8340 v Ropici.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Na místo okamžitě vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Český Těšín a Třinec, společně s nimi jednotka drážních hasičů (Správa železnic) z Ostravy. Hasiči museli vyprostit z auta asi 70 metrů od přejezdu oba zraněné cestující, a to pomocí hydraulických nástrojů, větší únik provozních kapalin nezaznamenali. Rovněž pomáhali s evakuací některých cestujících z motorového vlaku. Pak předali místo nehody drážním hasičům." 

Na místě zasahoval tým rychlé lékařské pomoci z třinecké základny a pro zraněné přiletěl také ostravský vrtulník LZS. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři měli v péči dvě osoby, které cestovaly v automobilu – mladého muže, jehož totožnost během zásahu neznali, a jednadvacetiletou ženu: Oba pacienti byli v bezvědomí a jejich život přímo ohrožen. Muže z vozidla museli vyprošťovat hasiči. U postižených zjistili zasahující lékaři poranění hlavy, vyslovili podezření také na vícečetná další zranění. Pacienty bylo nutno intubovat a převést na přístrojem řízenou ventilaci. Záchranáři provedli i další potřebná opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče a připravili je k transportu do ostravské Fakultní nemocnice. Muže přepravil na tamní urgentní příjem vrtulník, ženu sanitní vozidlo."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy