Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ukázky výcviku policejních koní a psů nadchly seniory. Byly součástí projektu Senioři bez hranic

Na Jihu Ostravy se opět setkali čeští a polští senioři. V rámci projektu Senioři bez hranic byl pro ně připraven dvoudenní program, díky kterému si odnesli spoustu nezapomenutelných zážitků.

Prohlídku Jubilejní kolonie a Obřadní síně, setkání na radnici, nebo výlet do Integrovaného výjezdového centra na Kaminského ulici. To vše společně zažili čeští a polští senioři v rámci projektu Senioři bez hranic. A všichni byli nadšeni.

Daniel Orság, strážník MP Ostrava: “Dneska jsme předvedli ukázku jako jednu z mnoha. Je to vlastně ohledně výcviku koně policejního, kdy chceme, aby ten kůň potlačil svoje přirozené pudy, což je třeba skákání přes oheň.”

V Integrovaném výjezdovém centru je celkem 12 starokladrubských koní, kteří jsou denně ve službě. Strážníci s nimi objíždějí hůře dostupná místa

Anketa: účastníci akce: “Nám je tady u vás moc dobře. Všem polským účastníkům se líbí ta ukázka koní. Teď se jdeme podívat na pejsky.”

“Takhle zblízka jsme koně neviděli. Donesli jsme jim i nějaké pamlsky. Jablka, mrkve.”

V integrovaném výjezdovém centru mají strážníci 11.služebních psů a seniorům předvedli ukázky obrany.

Karel Melar, strážník MP Ostrava: “Šikovní, agresivní, hlavně všichni jsou ovladatelní, vycvičeni tak, aby ve službě byli přínosem pro toho psovoda.”

Akce se zúčastnilo 13 českých a 13 polských seniorů, kteří si zasoutěžili i O nejlepší koláč.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy