Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Mariánských Horách vrcholí rekonstrukce chodníků

V Ostravě Mariánských Horách letos opravili desítky metrů silnic a chodníků. Čilý stavební ruch tam ale panuje i na podzim. Do konce listopadu v obvodu projdou rekonstrukcí další tři chodníky.

V Ostravě-Mariánských Horách procházejí rekonstrukcí další chodníky. Momentálně se pracuje v ulicích Boleslavova a Mládí, na jejichž velmi špatný technický stav si lidé stěžovali delší dobu.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Ten chodník na Boleslavově ulici jsme začali opravovat jako první, během týdne, 14 dnů by mohlo být hotovo. Skutečně se jednalo o dlažbu, která byla v nevyhovujícím stavu. Takže dojde k jejímu odstranění a nahrazení novou dlažbou.”
Tomáš Sucharda (LEČO), místostarosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Při té akci samotné se mění nejen povrch, ale také všechny podkladové vrstvy. Při té akci samotné se řeší i vstupy k samotným domům soukromým a napojení na komunikaci. Jsme rádi, že nad rámec smlouvy se podařilo domluvit, že práce probíhají i o víkendu.”

V plném proudu jsou i stavební práce na ulici Mládí. I tady se lidé mohou těšit na nový chodník ze zámkové dlažby.

Patrik Hujdus, starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Tady jsme dlouhodobě měli potřebu ten chodník opravit a čekali jsme až bude dostatek finančních prostředků."

Rekonstrukce chodníků samozřejmě přináší i určitá omezení.

Tomáš Sucharda (LEČO), místostarosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Proto je velká prosba zejména k těm lidem, kteří to sami žádali, aby byli ohleduplní k té stavbě, aby respektovali dopravní opatření a v podstatě tím umožnili co nejrychlejší průběh stavby.”

Rekonstrukce se ještě letos dočká i chodník na ulici Mrštíkova.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy