Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči několik hodin vyprošťovali převrácený kamion u Skřipova

Na silnici u Skřipova mezi Opavou a Novým Jičínem se převrátil kamion plný štěrku. Soupravu o hmotnosti 45 tun vyprošťovaly tři hasičské jednoty téměř 8 hodin. Řidič skončil v péči zdravotníků.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena dvě minuty po půl třetí. K zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice v Bílovci. Automobil se v době jejich příjezdu nacházel na boku mimo komunikaci, o zraněného řidiče se starali zdravotníci. Kamion převážel přibližně 30 tun štěrku, celková hmotnost soupravy byla 45 tun.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Vzhledem k tomu, že automobil ležel na jedné ze svých palivových nádrží a nebylo možno určit, zda nedochází k úniku provozních kapalin, rozhodl velitel zásahu o tom, že se hasiči zapojí do vyprošťování."

K zásahu tak byly vyslány jednotky ze stanice Ostrava-Zábřeh s vyprošťovacím speciálem Bison a autojeřábem Demag, spolu s nimi na místo operační středisko vyslalo dobrovolnou jednotku z Hradce nad Moravicí, aby pomohla s vyskladněním štěrku.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Do této činnosti se výraznou měrou zapojil majitel kamionu, který zajistil potřebné strojní vybavení v podobě dvou bagrů. Po vyložení nákladu zahájili hasiči samotné vyprošťovací práce, silnice byla v tuto chvíli zcela uzavřena. Využity byly všechny tři silné navijáky - dva z Bisonu, jeden z jeřábu a rovněž směrové kladky. Pod ležící automobil jednotky nasadily dvojici nízkotlakých zvedacích vaků."

Kamion se podařilo vyprostit o půl jedenácté večer. Kromě obou speciálů hasičů pomohl i přivolaný lesní traktor. Po postavení zpět na kola byl nákladní automobil schopen samostatného nouzového odjezdu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy