Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti a zaměstnanci Ostravské univerzity za víkend vysadili 8 600 stromů

Životní prostředí není lhostejné studentům a zaměstnancům Ostravské univerzity. Společnými silami tento víkend vysadili 8 600 stromů, a to je dokonce o polovinu více, než původně plánovali. Díky nim se tak přirozeným porostem olší lepkavých zazelená stráň Nízkého Jeseníku v blízkosti Horního Benešova. Zástupci ostravské Přírodovědecké fakulty se zároveň o víkendu přidali k sázení dubů a hrušní v Poodří.

8 600 stromů vysadili studenti a zaměstnanci Ostravské univerzity (OU) za páteční a sobotní den u Horního Benešova. Díky těmto dobrovolníkům může univerzita plnit svůj závazek, že za každého zájemce o studium zasadí strom tam, kde je to nejvíce potřeba. Tentokrát účastníci sadili olši lepkavou, a to na svazích Nízkého Jeseníku.

Lucie Fremrová, mluvčí Ostravské univerzity: "Díky vysokému nasazení studenti a zaměstnanci vysázeli dokonce o polovinu více stromů, než bylo původně v plánu. A to i přes silný vítr, který sázení doprovázel. Kromě toho si mohli studenti užívat společného času se svými spolužáky, což jim pandemie v minulém roce příliš nedovolovala."

Příjemná společnost, uvědomělý cíl a pocit z dobře odvedené práce doprovázel atmosféru obou dní. A to nebylo tento víkend jediné sázení stromů spojené s OU. Zástupci Katedry biologie a ekologie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity (PřF OU) i Katedry fyzické geografie a geoekologie PřF OU se zapojili do projektu LIFE Osmoderma, který má oživit krajinu Poodří a nabídnout více útočišť vzácnému brouku páchníkovi hnědému. Letos se biologové, ekologové a geografové z Přírodovědecké fakulty přidali k sázení dubů a hrušní právě v této oblasti.

Lucie Fremrová, mluvčí Ostravské univerzity: "Ostravská univerzita se v minulosti zavázala, že za každou podanou přihlášku zasadí jeden strom. První les čítající 6 tisíc stromů vysadili studenti a zaměstnanci Ostravské univerzity v říjnu 2020. Kvůli epidemiologické situaci se však další akce musely odkládat, a se sázením se tak pokračovalo prakticky až po roce."

V tuto chvíli zbývá 9 tisíc stromů, které univerzita zasadí na jaře příštího roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy