Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík z Havířova zemřel po požití drog, které mu měl do nápoje podat kamarád

Krajská kriminálka vyšetřuje případ úmrtí 20letého mladíka z Havířova. Lékařům tamní nemocnice se ho nepodařilo udržet při životě po požití drog. Policisté zadrželi muže, který skupině osob drogy prodal a také dalšího mladíka, který směs drog připravil a podal kamarádovi k požití.

Záchranná služba. Ilustrační snímek/TV Polar

K tragickému užití drog došlo v jednom z havířovských barů na Dlouhé třídě. 20letý muž chvíli po vypití nápoje s drogou zkolaboval. První pomoc mu poskytovali hosté baru, následně pak posádka záchranky.

Lukáš Humpl, mluvčí Zdravotnické záchranné služby MSK: “Posádka rychlé lékařské pomoci ošetřovala dvacetiletého muže. Ten byl při vědomí, jevil však závažné známky intoxikace psychotropní látkou. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl transportován na centrální příjem nemocných havířovské nemocnice.”

Ani rychlý převoz do nemocnice a následná péče tamních zdravotníků však život mladého muže nezachránily. Z jeho smrti se teď budou zpovídat dva podezřelí muži.

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR MSK: “Dvacetiletý mladík z Havířova zemřel předposlední říjnový víkend v nemocnici, kam byl s podezřením na intoxikaci omamnými a psychotropními látkami převezen. Kriminalisté se začali okolnostmi jeho úmrtí zabývat. Byla nařízena soudní pitva. Po provedených úkonech a na základě zjištěných a zadokumentovaných informací obvinil vrchní komisař odboru obecné kriminality krajského ředitelství dva muže z Havířova (23 a 35 let) ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Starší muž měl prodat směs několika drog skupině osob. Jeden z nich (mladší obviněný) měl směs připravit k užití, načež dvacetiletý mladík byl po jejím požití se zdravotními problémy převezen do nemocnice, kde i přes poskytnutou péči zemřel. Kriminalisté ve vyšetřování pokračují, realizují další úkony trestního řízení.

Dvojici obviněných hrozí v případě odsouzení až 18 let vězení.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

ALGON, a.s. - pracoviště
Staré Město
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

LEFOX, s.r.o. - pracoviště Rýmařov
Rýmařov
od 9 000 do 14 000 Kč/měsíc

Detail