Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragický požár rodinného domu v Ostravě-Staré Bělé, hasiči našli uvnitř tělo člověka bez známek života

Tělo osoby bez známek života objevili hasiči během zásahu u požáru v rodinném domě v Ostravě-Staré Bělé. Zasahovali u něj v úterý 9. listopadu 2021 ráno. Další dvě osoby byly bez zranění vyvedeny ještě předtím, než na místo přijeli hasiči.

Hasiči dostali první informaci o požáru v úterý ráno po šesté hodině. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Do Staré Bělé ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – z ostravských stanic Zábřeh a Jih, společně s nimi místní jednotka dobrovolných hasičů (tedy ze Staré Bělé)." 
Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hořela část prvního patra (2. NP) domku. Hasiči dostali požár pod kontrolu za devět minut. Požární hlásič nebyl v domě instalován, přitom právě s ním mají ohrožení obyvatelé bytů daleko větší šanci na záchranu svých životů." 

Příčina a okolnosti vzniku požáru a také příčiny úmrtí nalezené osoby jsou v šetření. Podle mluvčího hasičů jde o letošní čtrnáctý případ úmrtí v Moravskoslezském kraji u požárů. V přímé souvislosti s požárem zemřelo 11 lidí. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Za loňský rok evidují hasiči celkem 26 úmrtí při požárech v Moravskoslezském kraji. Vysoké číslo oproti předchozím letům (obvykle 11 až 15 úmrtí) bylo negativně ovlivněno srpnovým (2020) požárem bytu v panelovém domě v Bohumíně, který si vyžádal celkem 11 obětí."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy