Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Křižovatka u porubské Vozovny už nebude jen dopravním uzlem. Nabídne i prostor k zastavení

Prostor kolem městské třídy 28. října Opavská projde celkovou proměnou. Než se tak stane, čtyři vytipovaná místa se postupně mění k lepšímu už teď. Je mezi nimi i křižovatka u Vozovny v Ostravě-Porubě.

Zvýraznit potenciál některých veřejných prostranství na ostravské městské třídě. To je cílem nulté fáze její koncepce, kterou zpracovává městský ateliér MAPPA. Původně bylo k úpravě formou nestavebních zásahů vybráno 6 lokalit. Nakonec se realizují čtyři.

Zuzana Paclová, architektka, MAPPA: “Je to prolokalita číslo 1 u Campus Palace, místo druhé je přestupní terminál trolejbusů na náměstí Republiky, třetím místem je křižovatka městské třídy 28. října s ulicemi Sokola Tůmy a Železárenská a toto místo v Porubě u Vozovny je poslední.”

Každé místo přinese lidem něco jiného. Společným jmenovatelem je lepší pobytová kvalita.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: "Poruba zrekonstruovala chodník, který je uprostřed toho prostranství tak, aby mohla být i ta vnitřní část toho prostranství více využitelná. Celé to prostranství bude doplněno mobiliářem."

Součástí úpravy celého prostoru je také nová zeleň. Podél hlavní cesty vznikl záhon, který rozkvete už na jaře a v parčíku budou vysázeny nové stromy, z toho dva okrasné. Bude to okrasná třešeň a hrušeň.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: "Takže se můžeme těšit, že až to rozkvete, tak to bude vypadat opravdu velmi dobře." 

V dalších letech chce porubská radnice v tomto místě pokračovat v rekonstrukci dalších chodníků a počítá se i s umístěním veřejných toalet, které obvodu chybí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy