Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tajná a hlídaná výrobna cigaret na Frýdecko-Místecku odhalena. Celníci a policisté překazili ilegální výrobu za desítky milionů korun

Až dva tisíce cigaret za minutu zvládla vyrobit linka, kterou zajistili policisté a celníci při závěrečné razii s krycím názvem BASA. Zadrženo bylo šest Čechů a Ukrajinců. Skupina měla na Frýdecko-Místecku k dispozici komponenty k výrobě více než 44 milionů cigaret. Celníci a policisté zabavili zhruba 5000 kusů cigaret, odpad z předešlé výroby, finanční hotovost ve výši 800 000 korun, 16 400 Euro, 1 850 PLN a výpočetní techniku.

Martina Kaňková, mluvčí Celní správy ČR: "Úkony trestního řízení zahájili celníci z oddělení odhalování závažné trestné činnosti Generálního ředitelství cel již na začátku letošního roku. Měli podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a s přečinem porušení práv k duševnímu vlastnictví."

Podle mluvčí celníků mohla skupina způsobit škodu státu na daních za více než 140 milionů korun. Objekt, ve kterém byla výrobní linka, byl hlídán kamerovým systémem. Místo bylo také izolováno a odhlučněno. K dispozici bylo i ubytování s kompletním vybavením pro nelegální zaměstnance a dělníky, kteří cigarety vyráběli. 

Martina Kaňková, mluvčí Celní správy ČR: "Případ byl následně předán s návrhem na zahájení trestního stíhání dvou podezřelých Čechů odboru hospodářské kriminality Ostrava, Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje."
Daniela Vlčková, mluvčí PČR: "Dva muži (49 a 47 let) jsou obviněni ze spáchání přípravy zvlášť závažného zločinu krácení daně, poplatku a podobné povinné platby a ze spáchání přečinu porušování práv k ochranné známce a jiným označením. Oba obvinění jsou v tuto chvíli ve vazbě. Hrozí jim trest odnětí svobody až na 10 let."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy