Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior linka už zachránila stovky seniorů. Strážníci jim pomáhají i psychicky

Tlačítka takzvané zdravotní nouze už má v Ostravě více než 500 seniorů. Poptávka po nich je tak velká, že převyšuje nabídku. A není se čemu divit. Spoustě lidem už zachránila život.

Senior linka ostravské městské policie funguje už více než 11 let. Za tu dobu zachránila stovky životů. Strážníci vyrážejí na místo okamžitě poté, co některý ze seniorů zmáčkne tlačítko nouze. V současné době je na linku napojeno více než 500 ostravských domácností.

Milada Tořová, obyvatelka Ostravy-Jihu: "Já jsem ráda, protože kolikrát je mi špatně. Tak to vždycky mám po ruce."
Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: “Samotný projekt není jenom o tom, že přijedeme k seniorovi, zajistíme montáže tlačítek takzvané nouze, zdravotní nouze, nebo podezřelé osoby. Naši okrskáři ty seniory navštěvují poměrně často a mnohdy mezi nimi vznikají i osobní vazby.”
Antonie Selucká, strážník MP Ostrava pro oblast Jih: “Mám na starosti přibližně 12 seniorů. Samozřejmě ne ke každému mám takový citový vztah jako k paní Tořové, která mi přirostla k srdíčku a já věřím, že já ji taky, protože máme hodně společného.”
Milada Tořová, obyvatelka Ostravy-Jihu: “Už se vždycky těším, jak přijde vždycky jednou za měsíc.”

Výjimkou k návštěvě nejsou ani oslavy. Paní Tořové přišli strážníci popřát k jejím 90. narozeninám.

Ne všichni senioři jsou ale takto družní.

Antonie Selucká, strážník MP Ostrava pro oblast Jih: “Máme seniory, kteří se strašně bojí, kteří se bojí otevřít i když nás znají, takže se k nim musíme dobývat  Taky se nám stalo, že jsme se nemohli dozvonit na seniora a seniorka ležela dva dny na zemi, protože neměla to senior tlačítko na tom krku ani na ruce."

Prioritou číslo jedna je ale kontrola funkčnosti nouzových tlačítek a psychologická pomoc.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy