Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté naměřili při dopravní akci řidiči na dálnici rychlost 196 km/h

Moravskoslezská policie má za sebou další dopravně bezpečnostní akci. 19. listopadu během pěti hodin zkontrolovali 151 aut a zjistili na 70 přestupků. Především šlo o nedodržování maximální povolené rychlosti. Jednomu z řidičů naměřili na dálnici 196 km/h.

Do dopravně bezpečnostní akce se zapojily policisté ze tří krajů. Moravskoslezského, Olomouckého a Jihomoravského.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Dopravně bezpečnostní akce byla primárně zaměřena na kontrolu dodržování předepsané rychlosti jízdy motorových vozidel, dodržování zákazu předjíždění v místech, kde je zakázáno, ale také na požití alkoholu před jízdou či kontrola dálničních známek."

Do akce bylo zapojeno 18 policistů z krajské dopravní policie. Ti během pěti hodin zkontrolovali 151 vozidel a u 70 z nich bylo zjištěno přestupkové jednání.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Mezi nejčastější prohřešky řidičů patří překročení rychlosti nebo chybějící dálniční známka na vozidle. Jako pozitivní zjištění však bylo, že mezi zkontrolovanými řidiči nebyl ani jeden, který za volant usedl a byl pod vlivem alkoholu či návykových látek."

Největší překročení rychlosti bylo naměřeno řidiči, který nesundal nohu z plynu a jel 196 km/h, přičemž povolená rychlost na daném úseku je 130 km/h. Za tento přestupek se bude řidič zpovídat správnímu orgánu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy