Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Slovensko v době lockdownu cestujte raději jen v nejnutnějších případech

Lockdown, který od tohoto týdne platí na Slovensku, se dotýká také Čechů, kteří do sousední země cestují z nejrůznějších důvodů.

Přímo na hranicích se Slovenskem je provoz plynulý. Policejní kontroly ze strany hlídek české a slovenské policie jsou v těchto dnech jen namátkové. Přesto by s nimi lidé měli počítat.

Daniela Vlčková, mluvčí Policie ČR MSK: “Posílení výkonu služby na vytipovaných hraničních přechodech stále probíhá. Na státní hranici se Slovenskou republikou se v rámci Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje jedná o hraniční přechod Mosty u Jablunkova. Policisté odboru cizinecké policie se zde zaměřují především na kontrolu možné tranzitní nelegální migrace. K této činnosti mimo jiné využívají speciální techniku, například přístroj na detekci srdeční činnosti.”

Lidé mířící na Slovensko by se měli zajímat, jaké podmínky pro jejich cestu aktuálně platí. Při delším pobytu musí počítat například respektováním nočního zákazu vycházení.

Život na Slovensku je omezen jen na nejnutnější míru. Lidé tam nyní mohou cestovat jen do práce, školy nebo prodejen s nezbytným zbožím. Češi se musí připravit na to, že pro cestu na Slovensko potřebují vyplnit elektronický formulář a mít u sebe doklad o negativním PCR testu. Nenaočkovaní lidé mají povinnou karanténu. Pro tu platí řada výjimek, například pro transit, přeshraniční pracovníky nebo účastníky pohřbů.

Nahlásit chybu


K tématu
Josef Fusek, Ostrava - Kunčice
Ostrava
od 17 000 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail