Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Zoo Ostrava proběhlo finále Soutěže mladých zoologů

Která století se označují jako „zlatý věk rybníkářství“, dá se určit věk ryby podle šupin, co je to otolit, který je největší rybník v ČR, co je strdlice, je štika obecná naší největší dravou rybou? Na tyto a další otázky týkající se ryb a rybníkářství v České republice odpovídali během sobotního dopoledne žáci moravskoslezských škol ve výukovém centru zoo, kde se uskutečnilo finále Soutěže mladých zoologů 2021.

Soutěž, kterou Zoo Ostrava organizuje ve spolupráci s Kruhem přátel zoo už více než 45 let, se dlouhodobě těší velkému zájmu žáků i učitelů. Letos se do ní přihlásilo bezmála 1000 dětí z 52 škol z celého Moravskoslezského kraje.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Ze základního kola, které proběhlo v týdnu od 8. do 12. listopadu, vzešlo sedm družstev mladší kategorie (6.-7. třídy plus odpovídající ročníky víceletých gymnázií) a sedm družstev starší kategorie (8.-9. třídy plus odpovídající ročníky víceletých gymnázií), které poměřily své síly, resp. znalosti v sobotu 27. listopadu ve výukovém centru zoo. Vítězům gratulujeme, všem ostatním děkujeme za účast a pedagogům za pečlivou přípravu soutěžících!"

Výsledky I. kategorie:

  1. družstvo „Ichtilové“ ze ZŠ T. G. Masaryka, Opava
  2. družstvo „Englišovy rybičky“ ze ZŠ Englišova, Opava
  3. družstvo „Koleso“ ze ZŠ a MŠ Písek

Výsledky II. kategorie:

  1. družstvo „Rybičky rybičky lovte se 4“ z Gymnázia Studentská, Havířov-Podlesí 
  2. družstvo „Nerybáři“ ze ZŠ Gen. Svobody, Havířov
  3. družstvo „Hroši, hroši a dingo“ ze ZŠ Aloise Jiráska, Dolní Lutyně

Mimo soutěž vyhodnotili pracovníci výukového centra zoo i nejoriginálnější název finálového družstva. V I. kategorii zaujal tým s názvem „Rybářky“ a ve II. pak „Nerybáři“.

Nahlásit chybu


K tématu
Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Protektia s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail