Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě letos opravili rekordní počet silnic a chodníků. Bezmála 25 tisíc metrů čtverečních

V Ostravě-Porubě letos opravili rekordní počet chodníků. S jejich rekonstrukcemi přitom zdaleka ještě neskončili. Práce podle počasí pokračují na ulici Vřesinská a ve vnitrobloku na ulici Pionýrů.

Opravy chodníků v Ostravě-Porubě už od roku 2019 probíhají na základě rozšířeného digitálního pasportu, který detailně mapuje stav silnic a chodníků v obvodu. Cílem je opravit 12 tisíc metrů čtverečních chodníků ročně.

Miroslav Otisk (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Tento rok je zcela rekordní. My jsme už přesáhli rozsah 14 tisíc metrů čtverečních chodníků a stále pokračujeme dál. My se nacházíme nyní na ulici Vřesinské, kde dokončujeme 3. etapu opravy tohoto rozsáhlého chodníku, který bude v budoucnu navazovat na chodník obce Vřesina."

Rekonstrukcí prochází i chodníky a silnice ve vnitrobloku na ulici Pionýrů.

Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací, MOb Poruba: “Opravujeme 1700 metrů asfaltové plochy, což je tady ta cesta, kterou vidíte za mnou a zároveň opravujeme cirka 800 metrů chodníků. 

Původní asfaltové chodníky, které byly vybudovány v 50. letech minulého století, byly v dezolátním stavu. Poškozeny byly zejména kořenovým systémem stromů.

Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací, MOb Poruba: “Ženy s kočárky, lidé, kteří byli trošku handicapovaní, co se týče pohybu, měli v některých místech problém tento vnitroblok projít. Všechny chodníky, které tady vidíte, budou v zámkové dlažbě."

Kromě rekordního množství chodníků v Porubě letos opravili i rekordní počet silnic. Okolo 10 tisíc metrů čtverečních.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy