Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár rodinného domu v Karlovicích na Bruntálsku způsobil škodu přes milion korun

Celkem pět jednotek hasičů zasahovalo v neděli brzy ráno v Karlovicích na Bruntálsku. V části obce Zadní Ves hořel rodinný dům. Požár způsobil škodu, která byla předběžně vyčíslena na více než 1 milión korun. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Hasiči se o požáru dozvěděli ve 4:47 hodin ráno. Na místo ihned vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bruntál spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Karlovice, Vrbno pod Pradědem a Světlá Hora. Později byla na místo povolána další jednotka dobrovolných hasičů Města Albrechtice.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Při příjezdu první jednotky byla již střecha rodinného domu zcela v plamenech. Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu v 6:00 hodin ráno. Další dvě hodiny jim trvala likvidace požáru, neboť bylo třeba rozebrat stavební konstrukce a dohledat skrytá ohniska požáru. K tomuto hasiči využívali i termokameru."

Po ukončení zásahu zůstala na místě ještě jedna jednotka na dohled.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Ta byla také k dispozici vyšetřovatelům příčin požáru z řad Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, tak i z řad Policie České republiky, která na místě zjišťovala, proč k požáru došlo."

Požár se obešel bez zranění osob, škoda způsobená požárem byla majitelkou objektu předběžně vyčíslena na více jak 1 milión korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy