Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jesenické odpočítávání – už za pár dnů bude zahájena lyžařská sezóna, sněžná děla běží naplno

Na prstech jedné ruky je možno počítat dny, kdy budou spuštěny lanovky a vleky v podhůří Jeseníků. Díky mrazivému počasí běží sněžná děla naplno a rolby upravují sjezdovky v Malé Morávce a Karlově pod Pradědem. První sjezdaři tak pravděpodobně vyrazí na svah již v tomto týdnu.

Lyžařský areál na Kopřivné už navštěvují první nadšenci.

Anketa, návštěvníci Jeseníků: „Jo, těšíme se, už aby to bylo.“

„Já lyžuji. Těším se až to tady spustí.“

„Strašně moc. Máme chatu objednanou už od srpna.“

„Příští týden to prý pustí, strašně moc se těšíme.“

Karel Ležatka, provozovatel areálu: „Mrzne, takže máme spoustu přírodního i technického sněhu a myslím si, že budeme příští týden připraveni. Předpokládáme, pokud se prudce nezmění charakter počasí, že desátého v pátek začneme večerním lyžováním se vší parádou."

Ceny skipasů oproti loňsku stoupnou jen nepatrně. I tomu se ale zkušení lyžaři mohou vyhnout.

Karel Ležatka, provozovatel areálu: „Podstatně zvýhodníme nákupy prostřednictvím online nákupů. V principu ti, kteří budou kupovat přes online, tak se dostanou prakticky na loňské ceny."

Na Kopřivné letos posílili večerní osvětlení i zasněžování sjezdovek. Vylepšení pro lyžaře chystají také v sousedním Karlově.

Bedřich Hrubý, vedoucí provozu, Ski Karlov: „Pokud bude sníh a podmínky budou přát, tak budeme mít zvětšený prostor lyžařské školky a to o 130 metrový pás a stometrové lano, které se bude nacházet u lanové dráhy Roháč na horní stanici. Snowpark se bude chystat vzápětí, jak se nasměží všechny sjezdovky, to uvidíme všechno podle počasí.“

No a sněžná děla jedou naplno také z mnou, ve Ski areálu Myšák. Večerním lyžováním plánují zahájit sezónu na Kopřivné v pátek 10., v Karlově ještě o dva dny dříve, ve středu 8. prosince již od 16 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy