Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z Ostravy-Jihu se mohou stěhovat do nových bytů. Vznikly rekonstrukcí domu v Zábřehu

V Ostravě-Jihu mají vůbec první dům pro seniory. Vznikl rekonstrukcí domu na ulici Čujkovova 29 v Zábřehu a nabízí celkem 90 bytů, z toho 4 pro zdravotně postižené. Pro větší bezpečnost seniorů je dům pod neustálým dohledem.

Klidný a bezpečný domov nově nabízí soběstačným seniorům z Ostravy-Jihu kompletně zrekonstruovaný dům Na Čujkovově ulici v Zábřehu. Dosud v obvodu čistě pro seniory fungovaly pouze domy s pečovatelskou službou.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Dům má novou střechu a má zateplenou fasádu. Opravami prošly i vnitřní prostory jako jsou chodby, schodiště, sklepy a došlo i k výměně osobního výtahu. V rámci toho, že máme nedostatek bezbariérových bytů, tak v přízemí tohoto domu jsme vybudovali 4 krásné bezbariérové byty o velikosti 2+kk.”

Bezpečnost zajišťují nejen kamery v celém domě, ale také vrátnice s nepřetržitou 24 hodinovou strážní službou.

V rámci rekonstrukce byla v domě vybudována i prádelna. Je zde pračka se sušičkou. Zatím si na ni lidé zvykají a perou tady spíše větší věci jako deky a povlečení.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Zájemci o bydlení v tomto domě na adrese Čujkovova 29 se mohou podívat na naši aktuální nabídku na webu nemovitosti.ovajih.cz.”

Žadatelé o bydlení v tomto domě musí mít trvalý pobyt v městském obvodu a musí být ve věku 65 let a více.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy