Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté kontrolovali, jak jezdí řidiči přes železniční přejezdy

Policisté se v minulých dnech zaměřili na železniční přejezdy v našem regionu. Zaznamenali 56 dopravních přestupků, z toho 21 přímo na přejezdu. Policisté také měřili rychlost na přejezdech, porušilo ji 13 řidičů.

V prvních prosincových dnech se policisté v Moravskoslezském kraji zaměřili na bezpečnost a dodržování předpisů při průjezdu přes železniční přejezdy. Na Bruntálsku si policisté vybrali železniční přejezd mezi obcemi Dětřichov nad Bystřicí a Krahulčí a obcemi Lomnice a Dětřichov nad Bystřicí.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Pro policisty dopravního inspektorátu Frýdek Místek se dostal do hledáčku železniční přejezd Kunčice pod Ondřejníkem a přejezd na ulici Na Poříčí ve Frýdku Místku. Kolegové třineckého dopravního inspektorátu dohlíželi u železničních přejezdů v obcích Střítěž a Bocanovice."

Karvinští dopravní policisté se zaměřili na přejezdy v Karviné, konkrétně na silnici II. třídy číslo 475 (pod dolem ČSM) a na ulici Za Panelárnou. Na Novojičínsku se staly kontrolovanými železničními přejezdy ve městech Studénka a Suchdol nad Odrou. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "V Opavě dohled policistů probíhal v městské části Komárov silnice 1/11 u železničního přejezdu číslo P7745 a obci Otice. Ostravští dopravní policisté kontrolovali u přejezdů Šenov a Polanka nad Odrou. A v neposlední řadě policisté odboru služby dopravní policie vyjížděli do obcí Děhylov a Jistebník."

Hlídky na určených místech ve dnech od 1. 12. do 5. 12. se zaměřily především na dodržování předjíždění na přejezdu, otáčení, couvání, zastavení, státní a rychlost jízdy přes železniční přejezd.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "K výsledkům lze uvést, z celkového počtu 194 kontrolovaných řidičů se 56 z nich dopustilo dopravního přestupku a 21 řidičů se přestupku dopustilo přímo na železničním přejezdu. Nejvyšší dovolenou rychlost jízdy přes železniční přejezd porušilo 13 řidičů, z toho jeden řidič bude v řízení správního orgánu a zbývajících 12 řidičů zaplatili blokovou pokutu."

Jeden řidič při kontrole měl pozitivní výsledek orientačního testu na přítomnost návykových látek a jiný řidič byl v době řízení pod vlivem alkoholických nápojů. Devět řidičů během jízdy telefonovalo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy