Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Požár kůlny v Tísku na Novojičínsku způsobil škodu za 100 tisíc korun

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v úterý večer u požáru dřevěné kůlny o půdorysu přibližně 5 × 10 metrů v Tísku na Novojičínsku. Nikomu se nic nestalo, ale oheň napáchal škodu za 100 tisíc korun.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena tři minuty před dvacátou hodinou. Na místo byla vyslána profesionální jednotka ze stanice v Bílovci a spolu s ní dobrovolné jednotky obcí Tísek, Bílovec a Slatina.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu bylo průzkumem zjištěno, že je kůlna zasažena požárem v plném rozsahu, navíc bylo potřeba ochránit od rozšíření plamenů nedaleký rodinný dům. Hasiči k likvidaci nasadili tři vodní proudy v dýchací technice, lokalizovat se požár podařilo už po deseti minutách od zahájení zásahu."

Na půdě kůlny bylo uskladněno seno, které se po prohoření stropu propadlo do spodní části.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči museli objekt kompletně vyklidit a uskladněný materiál dohasit na volném prostranství. Rozebrat museli i některé části bočních stěn. Zcela zlikvidovat se požár podařilo deset minut před dvaadvacátou hodinou, na místě byla na dohled do jedné hodiny ráno ponechána místní dobrovolná jednotka."

Příčinu vzniku požáru šetří vyšetřovatel hasičů, způsobenou škodu předběžně odhadl na 100 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy