Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Potravinová sbírka Moravskoslezského kraje získala pro potřebné 10,5 tuny jídla

Téměř dvakrát více potravin než loni, tedy 10,5 tuny jídla, darovalo lidem v nouzi v rámci letošní Potravinové sbírky přes 90 organizací Moravskoslezského kraje. Do sbírky se zapojili také zaměstnanci krajského úřadu, kteří přispěli 564 kilogramy.

Tomáš Koryza, ředitel Krajského úřadu MSK: "Zapojení do Potravinové sbírky vnímám jako projev lidské sounáležitosti, ochotu pomáchat, zájmu o jiné lidi i o projev společenské odpovědnosti. Nechce se věřit, ale i v dnešní době, kdy na jedné straně jídlem plýtváme, je hodně těch, kteří trpí hladem. Covid situaci ještě více zkomplikoval. Těch, co nemají co jíst, je zhruba o 60 procent více, ke všemu se v tomto směru očekává náročná zima. O to větší dík patří všem, kdo se do sbírky a její organizace zapojili."

Letošní krajská sbírka potravin se v Moravskoslezském kraji konala tradičně v podzimních měsících. Hlavním spoluorganizátorem sbírky byla opět Potravinová banka v Ostravě.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MSK pro sociální věci: "Víme, že doba je pro mnohé už hodně dlouho těžká, a to zejména v tomto předvánočním čase. Jsem ale velmi rád, že se stále najde řada lidí, kteří jsou ochotni pomoci. Nesmírně si jich vážím."

Vybrané potraviny poputují ke klientům Potravinové banky, kterými jsou nejčastěji matky-samoživitelky, osamělí senioři, rodiny v krizi, lidé bez domova nebo lidé s postižením.

Helena Balabánová, předsedkyně představenstva Potravinové banky Ostrava: "Velmi si vážíme toho, že se do sbírky potravin opět zapojili zaměstnanci krajského úřadu a také krajské organizace. S jejich pomocí můžeme realizovat poslání Potravinové banky, tedy pomáhat s odstraňováním chudoby a hladu, pomáhat lidem v nouzi a také podporovat solidaritu ve společnosti. Výtěžek letošní Potravinové sbírky bude předán přímo lidem, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy