Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opravený most u hranic s Polskem v Chotěbuzi se bude sám chránit před námrazou

Po necelých dvou letech je u konce oprava mostu na silnici poblíž hraničního přechodu s Polskem v Chotěbuzi. Před opravou silnice vinou nerovností připomínala houpačku a musela tam být snížena rychlost.

Rekonstrukce mostu začala loni v dubnu. Výškové rozdíly na vozovce se vytvořily pohybem mostu na nestabilním podloží. Zvlněný povrch prověřoval nejen žaludky posádek vozidel, ale také stabilitu nákladu. Doprava byla po dobu stavebních prací vedena střídavě vždy po jedné polovině.

Oprava mostu poblíž hraničního mostu s Polskem je již téměř hotová. Dokončovací práce probíhají jen v jeho spodní části.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Po dvou letech skončily opravy mostu silnice 1. třídy číslo 48 v Českém Těšíně. Práce probíhaly podle harmonogramu. Za necelých 50 milionu korun jsme provedli rekonstrukci mostních předpolí, svršků, závěrů i mostního vybavení.”

Podle místních je však jen otázkou času, kde se silnice zvlní opětovně. Na vině má být nestabilní podloží.

Anketa: “Jezdíme tady po té cestě často a víme, že to tady často opravují.”

Nově opravený most by měl být bezpečnější i v době, kdy na vozovce hrozí náledí.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Přibyl i systém automatického postřiku, který slouží k omezení tvorby námrazy.”

Poblíž opraveného mostu je nový stožár s kamerami a meteostanicí. Čidla ve vozovce při poklesu teploty aktivují systém, který sám silnici ošetří a zabrání tvorbě ledu. Opravený most bude také pravidelně kontrolovaný, aby byly včas podchyceny jeho pohyby.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy