Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár přízemního bytu v Rýmařově si vyžádal jednu oběť, dalšího člověka hasiči vyvedli z domu

Při požáru přízemního bytu v třípodlažním domě v Rýmařově hasiči objevili mrtvou osobu. Hořelo ve čtvrtek 16. prosince 2021, krátce po 13. hodině. Hasiči také při zásahu z domu vyvedli jednu osobu, která se nadýchala kouře.

Na místo ve 13:03 vyrazily jednotky profesionálních hasičů ze stanic Rýmařov a Bruntál spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Rýmařov, Horní Město, Dolní Moravice a Břidličná. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči k likvidaci požáru použili jeden vodní proud, pomocí kterého se jim požár podařilo dostat pod kontrolu během dvaceti minut. Dalších dvacet minut jim trvala celková likvidace. Hasiči vyvedli z třípodlažního domu jednu osobu, která se nadýchala kouře a podali ji kyslík. Další osoby během zásahu nebylo nutné evakuovat. Během zásahu také hasiči objevili v bytě, který byl požárem zasažen, jednu mrtvou osobu."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Příčina vzniku požáru je nyní v šetření vyšetřovatelů Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje a Policie České republiky. Výše škody byla vyčíslena na 200 tisíc korun."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy