Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dodávka narazila do stodoly ve Velkých Heralticích, hasiči museli budovu stabilizovat

U dopravní nehody dodávky, která ve Velkých Heralticích narazila do stodoly, zasahovali v pátek 17. prosince 2021 hasiči. Operační středisko dostalo informaci o nehodě osm minut po půl osmé ráno. Na místo vyrazili hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje v Opavě.

Hasiči po příjezdu zjistili, že řidič vozu vyvázl z nehody bez zranění, na místě ale hrozilo, že poškozený objekt se zřítí. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Velitel zásahu proto na místo povolal speciální techniku ze stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh - dvojici technických kontejnerů s vybavením mimo jiné právě pro stabilizaci poškozených budov."
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Ve spolupráci se statikem pak specialisté z řad hasičů zajistili místo události technickými prostředky a výdřevou tak, aby bylo možné nejen bezpečně vyprostit havarovaný automobil, ale rovněž bez velkého rizika vynést majetek ze stodoly. Dodávku se podařilo vyprostit krátce po jedenácté hodině, další zhruba hodinu a půl zabrala celková stabilizace objektu tak, aby mohl být v bezpečném stavu a po kontrole statikem předán majiteli."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy